//

Рада при Міноборони готує пропозиції по впровадженню Концепції душпастирської опіки військовослужбовців

КИЇВ – 16 червня відбулося засідання Ради у справах душпастирської опіки, що діє при Міністерстві оборони України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

У засіданні Ради взяли участь уповноважені представники Української греко-католицької Церкви, Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн – баптистів, Духовного управління мусульман України, а також посадова особа Міноборони та експерт Інституту релігійної свободи.

 

У вступному слові голова Ради єписокп Михаїл (Колтун) зазначив: “Сьогодні всі члени Ради мають консолідувати свої зусилля, щоб слово Ради душпастирської опіки було почуте і прийняте до уваги не лише всередині Міністерства оборони України, але й також зовні”.

 

“Нашим завданням є донести свою працю і спільно зосередитися власне на військовослужбовцеві – людині, що реалізовує свою духовну потребу на місці служби. Тільки така застанова зробить діяльність Ради ефективною”, – підкреслив єпископ.

 

Учасники засідання вирішили провести обговорення за круглим столом питання подальшого впровадження нещодавно ухваленої Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України. Захід заплановано провести у липні цього року спільно з керівництвом Міністерства оборони України та членами різних конфесій, що входять до Ради.

 

За задумом організаторів Круглий стіл буде проведено з метою обговорення механізмів практичного втілення Концепції душпастирської опіки – необхідні задля цього кроки з боку Міністерства та Церков.

 

Крім цього, 19-20 вересня 2011 року Рада запланувала провести інший Круглий стіл з метою обговорити світовий досвід військового капеланства та визначити прийнятну модель для України.

 

На засіданні Ради у справах душпастирської опіки також розглядалась присутність капеланів у складі українського миротворчого контингенту. Проте це питання наразі залишається відкритим, оскільки нормативно-правова база не передбачає присутності в складі контингенту душпастирів, а лише військовослужбовців з відповідною підготовкою.

 

Учасники засідання вирішили підготувати пропозиції по зміні нормативно-правової бази, які б дозволили відряджати військових капеланів з місією у складі миротворчого контингенту.

 

Слід відзначити, що українські капелани чотири рази брали участь у миротворчих місіях, що провадились у Косово та Іраку. Однак останні три рази миротворці України вирушали без духовної особи у своєму складі. Дане питання порушено Радою душпастирської опіки перед керівництвом Міноборони та продовжує обговорюватись.