//

До Києва привезли мощі Івана Павла ІІ

Мощі Папи Івана Павла II (1920-2005) у четвер були привезені в конкафедральний собор Св. Миколая у Києві з нагоди святкування 10-річчя з візиту Папи Римського до України 23-27 червня 2001 року.

 

До Києва прибула так звана перша категорія мощів, серед яких частина волосся з голови Папи Івана Павла II, пілеолус (шапочка священика), яку довгі роки носив Папа, і медаль, яка була виготовлена з нагоди його візиту до України.


Згадуючи візит Папи римського до України, генеральний вікарій Києво-Житомирської діецезії Римо-Католицької церкви єпископ Станіслав Широкорадюк зазначив, що візит до України для покійного понтифіка був особливою подією: "Іван Павло II досконально вивчив історію України, знав про репресії за часів тоталітарного режиму, у тому числі, і направлені проти християн, знав про голодомор".


"Папа вірив, що якщо від його візиту в житті українців нічого не зміниться, то вони, принаймні, зміняться внутрішньо. Ми віримо, що і сьогодні блаженний папа молиться за нас з небес", - сказав Широкорадюк.


У свою чергу, єпископ-помічник Київської архієпархії Української греко-католицької церкви Йосип Мілан зазначив, що досі не може забути ту атмосферу, яка була в Україні під час візиту Івана Павла II і той рівень духовного підйому, який він спостерігав. Крім того, він звернув увагу на те, що після візиту Івана Павла II покращилися взаємини між православними і католиками в Україні.


Мощі Івана Павла II знаходяться в Україні з 1 травня, і за цей час їм віддали шану близько 50 тис. католиків у 35 містах України.


Найближчими днями у конкафедральному соборі святого Миколая у Києві відбудеться 40-годинний молебень на знак подяки за приїзд блаженного Іоанна Павла II до України з проханням про його заступництво над Україною. 26 червня також відбудеться урочиста свята меса і процесія вулицями Києва з нагоди 10-річчя візиту Івана Павла II до України.


Джерело: ua.korrespondent.net / Интерфакс-Украина