//

Верховна Рада має намір заборонити допитувати священиків про інформацію, отриману на сповіді

Відповідний проект закону № 5335 Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо дотримання таємниці сповіді) у першому читанні підтримали 236 депутатів при мінімально необхідних 226. Про це інформує Кореспондент.

 

Автор законопроекту депутат від фракції Блоку Наша Україна-Народна Самооборона Володимир Марущенко зазначає, що чинний зараз кодекс передбачає, що священики можуть бути допитані як свідки у разі, якщо особа, яка довірила їм ці відомості на сповіді, звільняє їх від необхідності зберігати таємницю.

 

Нашоукраїнець переконаний, що наявність у кодексі норми щодо можливості допиту як свідків священиків може викликати зловживання.

 

Рада має намір уточнити, що адвокати, нотаріуси, лікарі і психологи можуть розголошувати конфіденційну інформацію лише за письмовою згодою особи, яка довірила їм її.

 

Як повідомлялося, в червні 2009 року Рада відмовилася заборонити допит священиків як свідків у кримінальних справах у зв'язку з інформацією, яку вони отримали під час сповіді.

 

Законопроект № 1308 Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу (щодо дотримання таємниці сповіді) було зареєстровано Марущенком в Раді в серпні 2008 року.

 

Джерело: РІСУ