//

Відбулась екологічна велопроща до Погоні

У неділю, 5 червня 2011 р. відбулася духовно-екологічна акція „Велопроща” (м. Івано-Франківськ – с. Погоня), присвячена Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, який світова спільнота відзначає щороку 5 червня для того, щоб привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслити гостру необхідність конкретних дій для покращення стану природного довкілля.


Даний захід, в якому взяло участь біля 50 учасників, серед яких також священики Івано-Франківська, викладачі Духовної семінарії, голови єпархіальних комісій, активісти Мальтійської Служби Допомоги, Пласту та велоклубу «Вело-сталкер», був організований Екологічним центром та Молодіжною комісією Івано-Франківської єпархії УГКЦ з метою формування свідомості християнської відповідальності за природне довкілля та необхідності більш бережливого ставлення до Божого створіння – природи у повсякденному житті кожної людини.


Виїзд прочан відбувся від храму Зіслання Святого Духа (м. Івано-Франківськ), після вступного слова керівника Екологічного центру д-ра Володимира Шеремети і благословення та окроплення свяченою водою учасників о. Віталієм Дем’янцем, головою Молодіжної комісії Івано-Франківської єпархії.


Велосипедистів супроводжувала протягом всього маршруту служба ДАІ, дві карети швидкої допомоги, а також автобус, з якого звучала інформація для перехожих та зустрічного автотранспорту про дану акцію та її мету.


На шляху до відпустового місця прочани відвідали храм св. Архистратига Михаїла, у м. Тисмениця, де спільно з місцевим священником Юрієм Павлюком помолилися за збереження природи.


Кульмінацією прощі стало богослужіння: Акафіст до Бога Творця на відпустовому місці у с. Погоня, яке відслужило духовенство, яке брало участь у прощі за співочої підтримки братів-семінаристів. Учасники паломництва дякували Богу за щедрі дари природи, перепрошували Його за те, до якого стану її сьогодні привело людство, а також просили про благословення  та підтримку для здійснення місії збереження створеного світу.


Опісля до присутніх звернувся керівник Екологічного центру Івано-Франківської єпархії УГКЦ д-р Володимир Шеремета, який наголосив, що мета заходу – не тільки звернути увагу на загрозливі екологічні проблеми, а й вказати, що їх вирішення є обов'язком усіх та кожного зокрема і в особливий спосіб Церкви та християн. Церква не є байдужою до стану довкілля і традиційно навчає про покликання кожного християнина – оберігати навколишнє середовище, яке має здійснюватися у повсякденній поведінці. З привітальним словом звернувся до учасників також о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ, настоятель Монастиря Успення Матері Божої у с. Погоня Тисменицького р-ну.


На завершення Голова Молодіжної комісії Івано-Франківської єпархії УГКЦ о. Віталій Дем’янець висловив вдячність тим хто безпосередньо долучився до “Велопрощі”, засвідчивши небайжужість стосовно проблем природного довкілля, а також всім тим хто сприяв у проведенні заходу, а синкел капеланської служби о. Василь Рак передав вітання від правлячого архиєрея Івано-Франківської єпархії, преосв. Володимира Війтишина та уділив всім благословення.

 

Інформаційна служба Екологічного центру
Івано-Франківської єпархії УГКЦ