//

Біляві кучері врятували Папу

Іван Павло II взяв на руки маленьку дівчинку з білявими кучериками, поцілував її, а за мить осунувся після пострілу вбивці. Світ почав гарячково шукати дитину. Всі думали, що вона була полькою.


"Замах став невід'ємною частиною мого життя, мене ототожнювали лише з ним і мене від цього просто нудило", – розповідає Сара Бартолі.

 

"Цієї дівчинки не було в планах", – писав про Сару Бартолі Алі Аґджа в одному з листів до журналіста Франко Букареллі. "Звичайно, моя присутність передрішила постріл (...). Аґджа зізнався, що хотів поцілити в голову, а через мене йому не вдалося", – говорить жінка.

 

Від моменту, коли її мати поспілкувалася з італійським телебаченням, їхній будинок постійно тримали в облозі репортери і фотографи. Сара мала тоді неповних півтора року, а вже стала найзнаменитішою дитиною у світі. "...мене дратувало те, що відбувалося навколо мене після замаху. Всі, замість "Сара", говорили до мене "bambina del Papa" (дитина Папи – пер. ред.). Мені немовби надали нову ідентичність", – згадує жінка.

 

За її словами, батьки не пояснили докладно, звідки увесь цей шум навколо неї. Це зробили ... журналісти. "Для спокійних батьківських пояснень не було часу і місця. На кожну річницю замаху хтось хотів мене сфотографувати і розмовляти зі мною. Мої батьки намагалися захистити мене, але не завжди їм це вдавалося", – каже Сара.

 

Упродовж багатьох років жінка хотіла покінчити з минулим, але не вдавалося. Її відношення змінилося в кінці життя Івана Павла II. З Папою Римським вона ніколи вже не зустрілася.

 

За матеріалами wiara.pl