//

Стразбурзький Суд визнав British Airways винною в дискримінації християн

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав авіакомпанію British Airways винною в порушенні прав християн. Позов був поданий з ініціативи співробітниці авіакомпанії Наді Евейди, якій в 2006 році відповідно до нової форми одягу заборонили носити натільний хрест поверх одягу. Про це повідомляє BBC News.


Суд знайшов у справі Евейди, якій зараз 60 років, ознаки порушення її права на свободу віросповідання (стаття 9 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод), однак не став розглядати її позов за статтею 14, яка забороняє релігійну дискримінацію, пише The Independent . У рішенні суду йдеться, що авіакомпанія не змогла забезпечити право Евейди демонструвати свої релігійні переконання.

 

Про те, які наслідки це рішення матиме для авіакомпанії і Евейди, поки не повідомляється.

 

Одночасно зі скаргою Евейди, ЄСПЛ розглянув ще три аналогічних скарги про порушення 9 і 14 статей конвенції з прав людини. Всі три позови були відхилені.

 

Перший з позовів подала медсестра, яку керівництво зобов'язало заховати розп'яття під одяг. Через відмову зробити це, вона була переведена на офісну роботу. Другий позов подала реєстратор шлюбів, на яку було накладено стягнення після того, як вона відмовилася проводити церемонії укладення одностатевих цивільних союзів. Нарешті, третій позов був направлений від імені консультанта по шлюбно-сімейних відносинах. Він був звільнений після того як заявив, що може відмовитися давати одностатевим парам поради з приводу їх сексуальних проблем.

 

Авіакомпанія British Airways у вересні 2006 року відсторонила від роботи свою співробітницю Надю Евейду, християнку коптської церкви,оскільки вона відмовилася, у відповідності з новим дрес-кодом, зняти хрестик або носити його під одягом. При цьому представникам інших віросповідань носити відмітні знаки, зокрема, хіджаби, було дозволено. Евейді ж було запропоновано поміняти роботу на ту, в якій їй не доведеться контактувати з клієнтами.

 

Через півроку, у лютому 2007 року, British Airways змінила уніформу. За новими правилами носіння хрестика та інших ювелірних прикрас дозволялося, і Евейда змогла повернутися на роботу. Однак до цього часу вона вже встигла подати на авіакомпанію до суду, вимагаючи відшкодувати збитки через тимчасове відсторонення. Різні британські інстанції, в тому числі Верховний суд, відмовилися визнати її потерпілою від релігійної дискримінації.

 

У 2010 році Евейда подала скаргу на Великобританію до Європейського суду з прав людини. Уряд країни встав на сторону British Airways. У Лондоні пояснили, що носіння хрестика поверх одягу не є обов'язковим у християнстві, відповідно, через відмову дотримуватися дрес-коду співробітника можна звільняти.

 

За матеріалами www.lenta.ru