//

Напередодні свята Господнього Різдва Вифлеємський вогонь миру отримали пенітенціарні службовці

З 2000 року українській громаді щороку передається Вифлеємський вогонь миру, щоб усі, хто через якісь обставини перебуває далеко від сім'ї, могли відчути тепло Господнього Свята. Усі, хто з огляду на службові обов'язки не зможе розділити святкову трапезу з родиною. В Україну Вифлеємський вогонь доставляють спеціальним авіасполученням члени Пласту - Національної скаутської організації України. Пластуни Ярослав Чернега і Павло Чеберяк передали Різдвяне Світло 4 січня 2012 року у день памяті Св. Великомучениці Анастасії, опікунки в’язнів, для працівників Центрального апарату Державної пенітенціарної служби України, Управління ДПтСУ у м. Києві та Київській області та у Київському слідчому ізоляторі. Супроводжували їх священики члени правління Міжконфесійної місії тюремного служіння о. Євген Затірка (УПЦ КП) та о. Костянтин Пантелей (УГКЦ).

 

Впродовж останніх років для багатьох в Україні це стало важливим символом під час святкування Різдва Христового. Тому світлом з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Вифлеємський вогонь миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство  — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва.

 

Пластуни Ярослав і Павло представили коротко історію та символіку традиції.  , а священики в імені привітали персонал ДПтС України зі святом Різдва Христового та подарували різдвяні свічки та паперові вертепики.

 

Палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Одночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко; солідарність з убогими та єднання з Христом. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня.

 

світлини з події

 

Джерело: http://prison-pastoral.blogspot.com