//

Скільки коштує одяг кардинала?

Цієї суботи відбудеться консисторія, на якій Папа Бенедикт XVI створить шість нових кардиналів. Звертаючись до учасників Синоду Єпископів, Понтифік пояснив чому вибрав цих кандидатів, жоден з яких не є європейцем: таким чином він хотів відобразити істинну універсальність Церкви після того, як на попередній консисторії переважну більшість нових кардиналів становили члени Курії чи італійці.


Новими членами Колегії Кардиналів стануть Архиєпископ Джеймс Гарвей, дотеперішній Префект Папського Дому, якого Бенедикт XVI призначає Архипресвітером Папської базиліки Святого Павла, Блаженніший Бешара Бутрос Раї, маронітський Патріарх Антіохії, Блаженніший Мар Баселіос Клееміс Тотункал, Глава Сиро-Маланкарської Церкви, Високопреосвященний Джон Олорунфемі Онайєкан, Архиєпископ Абуджі, Нігерія, Високопреосвященний Рубен Саласар Ґомес, Архиєпископ Боґоти, Колумбія, Високопреосвященний Луїс Антоніо Таґль, Архиєпископ Маніли, Філіппіни.


Як тільки було оголошено імена нових кардиналів, римські церковні кравці одразу почали працювати над пошиттям одягу для нових «принців» Церкви. Коли єпископ стає кардиналом, він перестає носити одяг у фіолетових тонах, а натомість отримує червоний. Кравці складають список усього необхідного одягу та аксесуарів для нового кардинала. Ті, хто бажає зробити подарунок для нового кардинала, можуть скористатись цим списком.


Ось поточні ціни на кардинальський одяг, який шиє відомий римський кравець Джаммареллі, традиційно відомий як папський кравець:


Червона моцетта (коротка накидка, яка обіймає плечі і спускається до ліктів) коштує близько 200 євро. Однак, якщо замість шматяних кнопок пришивати ґудзики із защіпками на шнурках, то ціна зростає (20 євро за кожен ґудзик).


Червона ряса коштує приблизно 800 євро, а типова для кардиналів червона шапочка з трьома кутами без кутасиків коштує від 80 до 120 євро.


Шнур червоного і золотого кольору для пекторального хреста коштує близько 80 євро: ціна може змінюватись в залежності від того, наскільки він елегантний і яка довжина зав’язки на спині.


Червоний пояс, що одягається із червоним плащем та чорним плащем із червоним орнаментом, коштує близько 200 євро. Чорний плащ із червоним орнаментом коштує близько 600 євро, червоний кардинальський пілеолус коштує близько 40 євро. Червоні шкарпетки коштують близько 15 євро за пару.


Враховуючи те, що кардинали зазвичай купують два набори кожного елементу одягу, очікується, що їм доводиться витратити близько чотирьох-п’яти тисяч євро для нового гардеробу. Кардинальський перстень нові кардинали отримують від Папи в подарунок.


За матеріалами Vatican Insider