//

Папа Бенедикт XVI прийняв Виконавчий комітет Демократично-християнського та центристського інтернаціоналу

Хоч захист та сприяння гідності людської особи належить до обов’язків всіх людей, особлива відповідальність за це лежить на тих, хто сповняє представницькі функції. На це звернув увагу Папа Бенедикт XVI під час аудієнції, наданої учасникам цьогорічної зустрічі Виконавчого комітету Демократично-християнського та центристського Інтернаціоналу – міжнародного об’єднання політичних партій, які сповідують ідеї християнської демократії та центризму.

 

Промовляючи до понад сотні політиків з усього світу, що зібралися у Швейцарському залі літньої папської резиденції у Кастель Ґандольфо, Бенедикт XVI зазначив, що заанґажованість християн у суспільстві не перестає бути «закваскою для покращення міжлюдських взаємин та умов життя». І це служіння не повинно ані коливатися, ані відступати, але – бути стійким перед обличчям посилання існуючих проблем.

 

За словами Святішого Отця, значне стурбування викликає теперішня економічна ситуація, в контексті якої «християнин покликаний діяти та висловлюватися з пророчим духом», тобто в існуючих перемінах уміти розпізнавати Божу присутність в історії, з реалізмом, вірою та надією приймаючи нові виклики. Громадянська та політична активність повинні з оновленим стимулом шукати «міцного етичного фундаменту, відсутність якого в економічній сфері призвела до виникнення сучасної глобальної фінансової кризи», – підкреслив Папа, звертаючись до політиків, зазначаючи, що відповідь на виклики «не може обмежитися логікою ринку», але за основну мету повинна мати шукання спільного добра, сприяння та захист невід’ємної гідності людської особи.

 

«На жаль, – сказав Бенедикт XVI, – існують численні та гучні пропозиції поспішних, поверхових та короткотривалих відповідей на найглибші та найосновніші потреби людської особи». Тому важливим є глибоке розпізнавання в питаннях, які стосуються фундаментальних рішень, що заторкують сенс життя та шукання щастя. Існує нерозривний зв’язок, – пригадав Папа, – між пошаною до гідності людини та справді гуманною соціальною справедливістю. «Пошана до життя на всіх його етапах, від зачаття до природного завершення, наслідком чого є відкинення абортів, евтаназії та євгеніки, – це завдання, яке перетинається з пошаною до подружжя, як нерозривного союзу між чоловіком та жінкою, що є основою сімейної спільноти», адже саме в сім’ї людина зазнає та навчається пошани, вміння ділитися, безкорисливої любові та солідарності з похилими віком чи хворими. Родина є також вирішальним місцем виховання, що має наслідки для всього суспільства.

 

Тож звертаючись до політиків, які позиціонують себе як християни, Святіший Отець наголосив, що «справжній поступ людського суспільства не може здійснитися без програм захисту та сприяння подружжю й спільноті, яка з нього випливає», а відповідальність за це лежить не тільки на окремих державах, але й на всій міжнародній спільноті. «Якщо правдою є те, що захист і сприяння гідності людської особи є відповідальним та суворим обов’язком людей в усіх історичних умовах, тим більше правдою є те, що ця відповідальність особливо заторкує тих, хто покликаний сповняти представницькі функції», – наголосив Бенедикт XVI, цитуючи Катехизм Католицької Церкви, пригадуючи попередження старозавітної Книги Мудрості про те, «що суд суворим буде над тими, які займають високі становища». Це попередження, за словами Папи, не є для того, щоб налякати, але «спонукати та заохотити управлінців всіх рівнів реалізовувати усі можливості добра, на яке вони здатні, мірою того завдання, яке Господь доручає кожному».

 

Джерело: Радіо Ватикан