//

Будьте носіями любові Христа! Папа Бенедикт ХVІ до молоді Лівану та Близького Сходу

Субота – другий день апостольської подорожі Папи до Лівану, закінчилась зустріччю з десятками тисяч молодих людей Лівану та Близького Сходу. Як і всі зустрічі Святішого Отця з молоддю, так і ця на ліванській землі пройшла в атмосфері особливої радості та ентузіазму. Молодь не переставала співати, скандувати, майоріти прапорцями. І на обличчі Святішого Отця також світились усмішка й радість.

 

Зустріч пройшла на площі перед осідком Маронітського Патріархату в місцевості Бкерке поблизу Бейруту. Маронітську католицьку Церкву очолює Патріарх Бешара Бутрос Рай.

 

Юнаки й дівчата з не тільки з Лівану, але й з багатьох країн Близького Сходу, молоді семінаристи та богопосвячені особи мали можливість взяти участь у відправі Літургії Слова разом із Вселенським Архиєреєм. Молодь зустріла співом процесійний похід з хрестом, Євангелієм та іконою Пресвятої Богородиці.

 

Після привітальних слів вірменського патріарха та голови і заступника голови Ради апостоляту мирян Лівану, двоє молодих людей – дівчина і юнак – звернулись до Святішого Отця в імені всієї присутньої молоді.

 

«Благодать вам і мир хай збільшується через спізнання Бога й Ісуса, Господа нашого» (2 Пт.1,2), – цим побажанням апостола Петра Папа Бенедикт ХVІ розпочав свою промову до молоді. Звертаючись до хлопців та дівчат, Святіший Отець підкреслив, що вони живуть у тій частині світу, що була свідком народження Господа нашого Ісуса Христа і де розвивалось християнство. «Це велика честь! Це заклик до вірності, до любові до вашої землі і, особливо, до того, щоб бути свідками та вістунами радості Ісуса, бо ж віра, передана Апостолами, провадить до повної свободи і радості, як це засвідчили численні святі та блаженні цього краю. Їхнє послання просвічує Вселенську Церкву. І може й надалі просвічувати ваше життя», – наголосив Вселенський Архиєрей, додавши, що Апостоли та багато святих пережили у своєму житті хвилюючі періоди і їхня віра була джерелом їхньої відваги та свідчення, тому, зокрема, молодь повинна черпати натхнення з їхнього прикладу і з їхнього заступництва.

 

Єпископ Рими пригадав, що йому відомі труднощі щоденного життя ліванців, що зумовлені браком стабільності та безпеки, трудністю знайти працю, відчуттям самотності та відкинення. За словами Папи, у сучасному світі, що постійно змінюється, місцева молодь зустрічається з багатьма викликами, проте, жодна трудність не повинна підштовхувати до куштування «гіркого меду» еміграції, що спричинює викорінення та відокремлення від своєї землі взамін на непевне майбутнє. «Ви повинні бути головними дійовими особами майбутнього вашої держави і зайняти своє місце у суспільстві і в Церкві», – закликав Бенедикт ХVІ.

 

«Церква вірить у вас! Розраховує на вас. Будьте молоддю у Церкві! Будьте молоддю з Церквою! Церква потребує вашого ентузіазму і вашої креативності! Молодість є моментом, коли людина прагне великих ідеалів, і періодом, коли навчається, щоб приготуватись до якоїсь професії та до майбутнього… Шукайте того, що є гарним, та із задоволенням чиніть добро! Будьте свідками величчі та гідності вашого тіла, що є «для Господа» (1 Кор.6,13). Плекайте чутливість та справедливість чистих сердець!» – заохотив молодь Святіший Отець, повторюючи слова блаженного Папи Івана Павла ІІ: «Не бійтесь! Відкрийте двері вашого духа і ваших сердець на Христа!» Адже зустріч із Господом відкриває людині новий горизонти у її житті та вказує правильний напрямок. «У Ньому знайдете силу і мужність для того, щоб прямувати вперед дорогою вашого життя, долаючи труднощі та терпіння. У Ньому знайдете джерело радості». А життєві невдачі не повинні бути спонукою до втечі у паралельні світи, серед яких наркотики чи порнографія, як також не варто дозволити, щоб віртуальний світ соціальних мереж замінив реальний. Папа заохотив молодь шукати стосунків правдивої та чистої дружби, шукати добрих вихователів, духовних провідників, які б могли вказати правильний шлях до Ісуса, заохотив бути ініціативними та не піддаватись ідеям легкого консумізму, поверховності та гонитві за багатством, що здатне знищити особу.

 

«Будьте носіями любові Христа», – закликав молодь Римський Архиєрей, заохочуючи до читання Святого Письма, до молитви та участі у Святих Тайнах, що є надійними та дієвими засобами для доброго християнського життя і допомагають жити вірою в Ісуса. А Рік віри, який незабаром розпочнеться, буде нагодою наново відкрити для себе скарб християнської віри, яку кожен із нас отримав у Святій Тайні Хрищення. Таким чином, юнаки та дівчати зможуть стати свідками Христової любові для інших, наших братів і сестер, наголосив Бенедикт ХVІ, зазначаючи, що Ісус закликає їх робити так, як і Він, тобто, приймати ближнього без упередження, навіть якщо той належить до іншої культури, релігії, нації… Дати йому місце, пошанувати його, бути добрими щодо нього, вчиняє особу ще багатшою у людяності та ще сильнішою у Господньому мирі. «Будьте посланцями Євангелія життя і життєвих цінностей. Сміливо чиніть опір усьому тому, що його заперечує: аборту, насильству, відкиненню та погорді ближнього, несправедливості, війні. І так чинячи, поширюватимете мир навколо себе», – мовив далі Вселенський Архиєрей, вказуючи, що кожен з нас прагне саме цього світу миру для себе і для своїх ближніх.

 

Далі Бенедикт ХVІ подав молоді у приклад Ісуса Христа, Який не подолував зло іншим злом, але прийняв це зло на Себе і знищив його на хресті Своєю любов’ю; заохотив відкрити для себе Боже прощення і милосердя, прислухатись до Божого голосу і знайти час призадуматись над тим, а до чого мене кличе Господь, який план Він має щодо мене, чи хоче, щоб я Його наслідував у священичому житті, чи у богопосвяченому, чи може у подружньому? «Відповісти на поклик Христа щодо мене – ось у цьому таємниця справжнього миру», – підкреслив Папа.

 

Також Єпископ Риму пригадав, що попереднього дня він підписав пост-синодальне Апостольське Повчання «Церква на Близькому Сході», яке скероване також і до них, молоді цієї благословенної землі, закликаючи до прочитання цього документу, роздумування над ним та впровадження його у життя.

 

Під час Літургії Слова читання та молитви велись арабською, французькою, вірменською, грецькою та англійською мовами. Зустріч Бенедикта ХVІ з молоддю була оживлена вокально-хореографічними композиціями у виконанні молодіжних ансамблів.

 

А попрощавшись з молоддю, Вселенський Архиєрей ще мав окрему зустріч з католицькими патріархами Лівану.

 

Джерело: Радіо Ватикан