//

Американський єврей став на захист Пія XII

Гаррі Круп, американський єврей з Нью Йорка, засновник організації, яка сприяє зближенню між релігіями світу, став на захист Папи Пія XII. Саме цього Папу багато євреїв звинувачують у тому, що він не захищав їх під час II Світової війни.

 

Дослідник зібрав велику кількість документів, які свідчать про те, що Пій XII під час і після Другої світової війни зробив все, що було в його силах для захисту євреїв. Дослідник зазначив, що його організація знайшла документи, які свідчать про те, що 1939 р. кардинал Пачеллі, майбутній Папа Пій XII, написав листа до влади Третього Рейху з проханням дати виїзні візи для 200 тис. євреїв, які залишилися в Німеччині після так званої «Кришталевої Ночі».

 

«Йому не вдалося отримати цих віз, але він старався, чого не зробили, наприклад, у Вашингтоні чи Лондоні», – зазначив Гаррі Круп. Він додав, що багато інших документів, які він знайшов, свідчать про прагнення Папи рятувати євреїв.

 

За словами Крупа, «Чорну легенду» про Пія XII створила радянська пропаганда і театральний спектакль «Вікарій» наприкінці 1950-х років. «Чорна легенда далі поширюється у світі, також в американських університетах, незважаючи на історичні документи, які її спростовують», – з великим обуренням сказав Круп і додав, що також багато євреїв Риму є прихильниками цієї легенди. «Це гріх – гріх для євреїв», – заявив Круп, пояснивши, що не можна принижувати того, хто врятував тобі життя.

 

За матеріалами radiovaticana.org