//

В УКУ відсвяткували День філософсько-богословського факультету

21 травня з нагоди празника св. Йоана Богослова в УКУ відбулося святкування Дня філософсько-богословського факультету.

 

Святкування розпочались загальноакадемічною Літургією, яку очолив ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, також участь у Богослужінні взяв ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Микола Фредина.
Ректор УКУ, звертаючись до слів Блаженнішого Святослава (Шевчука), який, зокрема зазначив, що в УКУ найкраща школа богослов’я на пострадянському просторі, наголосив: «Заклик Патріарха – є великим благословенням для нашого Університету. Блаженніший Святослав  закликає нас до зросту і дає нам фундаментальний орієнтир для розвитку факультету. Не біймося глибокої води, не біймося викликів бути з Богом усюди і йти на зустріч тим, які є далеко», – сказав о. Борис Ґудзяк.

 

Декан філософсько-богословського факультету о. д-р Ігор Бойко, який очолює факультет з 2007 року, зазначив: «За останні 5 років ми запровадили спеціалізації з літургіки, пасторального богослов’я, душпастирства і загального богослов’я. Таким чином, студенти після третього курсу можуть обирати той напрям, який їх цікавить найбільше і працювати у відповідній сфері».

 

Також з’явилися нові навчальні підручники для студентів, зокрема «Етика статевості і подружнього життя» Галини Кришталь, «Біоетика:  скрипти для студентів» о. Ігоря Бойка. Викладачі ФБФ готують до видання нові посібники.

 

На думку о. Ігоря Бойка, важливо, що Університет має можливість ностифікувати в Україні дипломи тих викладачів, які здобули попередню освіту за кордоном: «Загалом факультет живе насиченим життям. У нас неодноразово відбуваються конференції, щотижня кафедра богослов’я проводить наукові семінари, презентації зустрічі тощо», – зазначив декан. 

 

Чимало випускників ФБФ продовжують навчання за кордоном: в Італії, Австрії, Німеччині та інших країнах, здобуваючи ступінь ліцензіата та докторанта: «УКУ став першим університетом на пострадянському просторі, де не лише чоловіки, а й жінки почати вивчати богослов’я. Часто наших студенток запитують, що вони робитимуть після закінчення богословських студій. Важливо розуміти, що в Університеті студенти здобувають ґрунтовну гуманітарну освіту, яка дає хорошу базу, знання мов, розуміння церковного, історичного контекстів, і в майбутньому ці компетенції наші випускники застосовують у різних сферах діяльності – бізнесі, біоетиці, богослов’ї, гуманітарних студіях тощо», – підсумував декан філософсько-богословського факультету о. д-р Ігор Бойко. 

 

Прес-служба УКУ