//

«Радуйтеся завжди у Господі»

«Радуйтеся завжди у Господі».

Послання Папи Бенедикта XVI з нагоди Всесвітнього Дня Молоді

(підсумок)

 

 

«Радуйтеся завжди у Господі» – цей уривок з Послання святого Павла до Филип’ян Папа Бенедикт XVI обрав для свого послання з нагоди ХХVІІ Всесвітнього Дня Молоді, яке сьогодні, 27 березня 2012 р., оприлюднено у Ватикані. Пригадаємо, що цього року Всесвітній День Молоді відзначатиметься на місцевому рівні, тобто в дієцезіях та єпархіях, в Квітну Неділю, яка за новим стилем припадає на 1 квітня, а за старим – на 8-ме.

 

Звертаючись до юнаків і дівчат, Святіший Отець ділиться незабутніми враженнями від минулорічної зустрічі в Мадриді, складаючи подяку Богові за численні плоди, які зродилися завдяки цій події. «Цього року тема Всесвітнього Дня молоді зачерпнута із заклику з Послання святого Павла до Филип’ян: “Радуйтеся завжди у Господі” (4,4), – пише Бенедикт XVI. – Радість, у дійсності, є головним елементом християнського досвіду».

 

За словами Папи, покликанням Церкви є нести світові справжню та тривалу радістю, ту, яку звістили ангели в ніч Ісусового народження, і сьогодні багато молодих людей має величезну потребу «почути, що християнська вістка є посланням радості та надії».

 

Тому, Святіший Отець починає свої роздуми від того, що людське серце створене для радості, при цьому, воно шукає повної та глибокої радості, яка «додає смаку життю». І, якщо придивитися, то існують численні щоденні прості нагоди для радості: життя, краса природи, успішно виконана праця, служіння, щира та чиста любов, чудові моменти родинного життя, дружба, здобування знання, подорожі та зустрічі...

 

Але щодня зустрічаємося також з багатьма труднощами, а до серця закрадається переживання за майбутнє і запитуємо себе: «чи та повна та тривка радість, якої прагнемо, не є, часом, ілюзією, втечею від дійсності?» І, як зазначає Бенедикт XVI, часто в її пошуках людина обирає помилкові шляхи, а, навіть, небезпечні.

 

Папа вказує на те, що джерелом справжньої радості є Бог. Всі оті щоденні малі нагоди для радості походять від Нього, бо Він створив нас для любові, бажає вчинити нас учасниками Своєї радості, вічної та божественної. Цю безмежну любов до нас Господь виявив у Ісусі Христі. «У Ньому знайдемо ту радість, якої шукаємо. В Євангелії бачимо, як події, якими позначений початок Ісусового життя, відзначаються радістю», – пише Бенедикт XVI, додаючи, що в багатьох інших Євангельських уривках бачимо, що зустріч з Ісусом спричинює радість, яка, врешті, є плодом Святого Духа, Який вчиняє нас Божими дітьми.

 

«Як отримати та зберігати цей дар глибокої радості, духовної радості?» – запитує далі Святіший Отець, пояснюючи, що її джерелом є зустріч з Господом та наслідування Його, рішуча постанова в усьому покладатися на Нього. Допомогою в цьому має стати також і Рік віри. «Дорогі друзі, навчіться бачити, як Бог діє в ваших життях», – закликає Бенедикт XVI юнаків і дівчат, заохочуючи до зустрічі з Господом Богом в Його слові, на молитві та в літургії.

 

Далі Папа вказує на різні аспекти переживання цієї радості, а це – радість любові, для входження до якої потрібно бути великодушними, готовими до посвяти, дбати про зростання братерської спільності. Іншим аспектом є радість навернення, боротьба зі спокусами, які віддаляють нас від джерела радості. Існує також радість у випробуваннях.

 

Завершуючи своє послання до молоді, Бенедикт XVI закликає їх бути свідками, місіонерами радості, ділитися з ровесниками цінним скарбом, яким є сам Ісус Христос. «Іноді вимальовується така картина християнства, як пропозиція життя, що утискає нашу свободу, суперечить нашому прагненню щастя та радості. Але це не відповідає дійсності!», – пише Святіший Отець, пояснюючи, що християни насправді щасливі, бо знають, що за будь-яких обставин вони не самі, що їх підтримує Божа рука. І завданням юних Христових учнів, за словами Папи, є показати світові, що віра веде до щастя та до справжньої радості.

 

Джерело: Радіо Ватикан