//

Хресні ходи у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії збирають тисячі вірних

Протягом Великого посту на парафіях Тернопільсько-Зборівської архиєпархії відбуваються молитовні дійства - Хресні дороги. За даними парохів у них вже взяло участь понад 20 тисяч вірних. Християни процесійно несуть хрест та розважають над терпіннями Ісуса Христа. Крім того моляться Хресні дороги у храмах. До молитви долучаються священики та вірні інших конфесій.

 

Згідно графіку, який затвердив архиєпископ і митрополит Василій Семенюк, хресні ходи вже відбулися у Козові, Бережанах, Зборові, Збаражі, с. Конюхи, с. Острів, с. Семенів-Зеленче, с. Микулинці, с. Великі Гаї, смт. Скалат. 30 березня о 16.00 хресна хода відбудеться у Ланівцях та Козлові, 31 березня (16.00) - с. Озерна та Велика Березовиця, 6 квітня (16.00) - с. Біла, 7 квітня (17.00) - с. Золотники та Велика Березовиця (кемпінг), 8 квітня (17.00) - м. Теребовля, Підволочиськ та Заложці.

 

1 квітня о 17.00 владика Василій Семенюк очолить Хресну дорогу вулицями Тернополя. “Ми очікуємо понад 15 тисяч вірних, - зазначив архиєрей під час координаційної наради з настоятелями храмів Тернополя та представниками комісії у справах молоді. - Крім того присутність вірних інших конфесій, які долучалися до молитви, для нас є добрим знаком християнського єднання”.

 

Організатори заходу запросили нести хрест представників монаших згромаджень, молодіжних спільнот, студентську молодь, рухи “За життя” та “Матері в молитві”, працівників сфери культури та медицини, військових та міліцію, воїнів-афганців, а також владу усіх рівнів.

 

Важливо зазначити, що 13 квітня, у Страсну п'ятницю, в Марійському духовному центрі Зарваниця (о 11.00), відбудеться Вечірня з виставленням Плащаниці та театралізована Хресна дорога, яку проведуть семінаристи Тернопільської духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

 

Джерело: tze.org.ua