//

Близько трьохсот учасників взяли участь у нічній пішій прощі Львів-Страдч

У Львові 24-25 березня у приміщенні конференцзалу Архикатедрального собору  Святого Юрія відбулася зустріч родин мігрантів, яка завершилася нічною пішою прощею у Страдч, - повідомила п. Оксана Пронюк. Зустріч зорганізована Пасторально-місійним відділом УГКЦ та референтурою у справах мігрантів та іммігрантів Львівської архиєпархії.

 

Участь взяло близько трьох сотень паломників із Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської областей. Прощу благословив митрополит Львівський, Ігор Возьняк. У напутньому слові, переймаючись долею українського народу за кордоном, митрополит просив завжди згадувати у своїх молитвах мігрантів, особливо тих, котрі перенесли великі терпіння, та тих, котрі не повернутися живими у рідну домівку. Пішою прощею опікувався о. Любомир Гладюк, духівник для мігрантів Львівської архиєпархії та о. Тарас Сітьо, голова молодіжної комісії Львівської архиєпархії УГКЦ.

 

Напередодні нічної пішої ходи, у конференц-залі курії Львівської архиєпархії відбулася чергова щомісячна зустріч мігрантів та їхніх родин на тему: «Як почути мігранта?». Цьогорічна зустріч проходила у новому форматі - духовній мігрантській порадні. Робочу частину зустрічі вів о. Сергій Ковальчук, канцлер Львівської архиєпархії УГКЦ.

 

На спілкування з мігрантами приїхали  дослідники сучасної української трудової міграції, зокрема: Франческа Віонелло, науковий працівник Падуанського університету (Італія), Олена Федюк, науковий працівник Центрального Європейського університету (Угорщина), Оксана Годованська, Олена Гінда  та Вікторія Володько, науковці із Львівського національного університету ім. І. Франка. 

 

Завершилося спілкування Акафістом до Христових ран у соборі Святого Юрія. Опісля учасники вирушили пішим ходом у Страдч. Дорогою, в часі прощі, реколекції на тему «Родина» вів диякон Олег Кіндій, служитель церкви Володимира і Ольги м. Львова. Враженнями від реколекцій поділилась п. Марія. «Я вдома чоловіку майже слово в слово переказала все почуте. Слухав дуже уважно і я вірю, що хоч він на прощі і не був "зерно", яке я там назбирала, посіяно в добру землю і дасть чудові плоди», - говорить учасниця.

 

Наступна зустріч родин мігрантів відбудеться на Львівщині, у квітні. Усі бажаючі можуть приєднатися до пішої прощі Самбір-Лаврів.


Повідомила Іванна Рижан
Більше інформації на сайті: http://palomnyk.at.ua