//

Владика Йосиф (Мілян): «Жодні матеріальні цінності не можуть зрівнятися з вартістю людської безсмертної душі»

Жодні матеріальні цінності не можуть зрівнятися з вартістю людської безсмертної душі. Таке переконання висловив протосинкел Київської архиєпархії Владика Йосиф (Мілян) у Хрестопоклонну неділю на закінчення Великопісних реколекцій у парафії Покрови Пресвятої Богородиці в м. Вінниці.

 

У своїй проповіді Владика Йосиф нагадав про необхідність завжди ставити собі запитання: що для нас є в цьому світі скарбом?

 

«Напевно, кожен із нас матиме різні відповіді. Для когось - це діти, для когось - онуки, для когось - чергова пенсія, для когось - просування драбиною влади, для когось понад усі скарби є незалежна та суверенна Україна, а для когось - це любов до батька та матері», − каже він.

 

Про все це, на його думку, можемо говорити безконечно. Але якщо нашим найвищим скарбом буде Бог, Його заповіді, Його свята воля, то все інше Господь якось поскладає у вільному порядку і про все подбає.

 

Промовець підкреслив, що, очевидно, нам усім потрібно дбати про «хліб насущний», але Господь повинен бути на першому місці, найціннішим скарбом, адже й ми стали скарбом для Нього. «Якщо перегортатимемо Святе Письмо, сторінку за сторінкою, то побачимо там суцільний гуманізм, тобто ставлення Бога до людини, притому грішної людини, сам бо каже, що не прийшов, як лікар до здорових, але до хворих, аби дати їм здоров’я. Він приходить до митарів і грішників, говорить із блудницями і навертає тих, яких, здається, юдейське суспільство вже викинуло на смітник, закликає всіх до покаяння. І саме власною кров’ю на хресті наш Месія заплатив за свій скарб, яким ми є з вами», − говорив Владика Йосиф.

 

На завершення архиєрей закликав усіх співстраждати з Христом, прийшовши на Богослужіння страстей Великого четверга, Єрусалимську Утреню та Вечірню Великої п’ятниці, щоб переживши Голгофу, змогти відчути, засмакувати справжню радість Христового Воскресіння.

 

Після Літургії адміністратор парафії о. Григорій Рогацький, ЗВС, подякував Владиці Йосифові за батьківську опіку та о. Фернандо Браво за проведення реколекцій. Відтак парафіяльна молодь представила театралізований виступ розважань над страстями Христовими.

 

У Божественній Літургії взяли участь: протоігумен Згромадження Воплоченого Слова о. Фернандо Браво, декан Вінницький о. Микола Дуркалець, адміністратор парафії о. Григорій Рогацький, ЗВС, віце-ректор КТДС о. Андрій Чорненко та парафіяльний сотрудник о. Теодосій Савчук, ЗВС.

 

Департамент інформації УГКЦ