//

«Карітас-Волинь» в співпраці з Луцьким екзархатом УГКЦ допомагають лікарням

Благодійний фонд «Карітас-Волинь» розпочав свою діяльність в лютому 2010 року. Метою фонду є забезпечення соціальної допомоги  та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності та віросповідання. Діяльність благодійного фонду спрямована на наступні послуги: роздачу гуманітарної  допомоги, створення благодійних їдалень, соціальних центрів для дітей.

 

     Фонд успішно виконує поставлені завдання. В результаті реалізації проекту «Соціальна та психологічна підтримка дітей трудових мігрантів» постійно працює соціально-молодіжний центр для дітей та молоді. Мета проекту – зменшити негативний вплив трудової міграції в суспільстві, особливо на дітей та пом’якшити психотравмуючу ситуацію розлуки дітей з батьками.

 

     Крім того, фонд періодично здійснює роздачу гуманітарної допомоги. Перша допомога була отримана з Бельгії та містила в собі вживаний одяг, взуття, предмети домашнього вжитку, кухонну утвар, дитячі іграшки та інше. Основну частину  гуманітарної допомоги отримали парафії Української Греко-католицької церкви Луцького Екзархату, благодійна та громадська організації, решта допомоги була роздана потребуючим міста Нововолинська. Наступну гуманітарну допомогу вдалося отримати за сприянням владики Кир Йосафата Говери, єпископа Луцького екзархату та стараннями о. Богдана Пушкаря священика української греко-католицької церкви м. Бамберга. Під час перебування в робочій поїздці в Німеччину, Владика домовився з деякими організаціями  м. Бамберга і місцевою організацією Карітасу про гуманітарну допомогу у вигляді медичного обладнання для лікарень, а саме: функціональні ліжка, дитячі ліжка, тумбочки, постільна білизна, рушники і інш.

 

     В останні роки оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів відбувається дуже рідко. Тому лікувальні установи щиро приймають допомогу від благодійних та громадських організацій. Волинський обласний благодійний фонд «Карітас-Волинь», в особі о.  декана Володимира Кметя, взяв на себе ініціативу частково поповнити медичне обладнання  лікувальних закладів за підтримки благодійників з Німеччини. Таким чином, допомогу отримали Нововолинська центральна міська лікарня, міська лікарня матері і дитини м. Дубно, районна лікарня м. Радивилова (Рівненська обл.), товариство «Червоного Хреста» м. Нововолинськ і будинок для престарілих в смт. Жовтневому м. Нововолинськ. Як повідомив лікар-травматолог Радивилівської районної лікарні Стецюк Василь Григорович: «Отримана допомога, а особливо у вигляді дитячих ліжок дозволить покращити догляд за дитиною під час перебування у лікарні, дасть дитині відчуття домашнього затишку. Крім того, отримана білизна дала можливість повністю замінити старі комплекти на нові».

 

     На сучасному етапі розвитку української медицини, розраховувати на підтримку держави не доводиться, тому представники вищеназваних установ висловивили подяку о. Володимиру Кметю, який в нашому регіоні відповідав за роздачу гуманітарної допомоги кінцевим отримувачам.

 

Підготувала координатор проекту Вікторія Скриннікова.
Директор ВОБФ « Карітас-Волинь» о. Володимир Кметь.

 

Джерело: www.lutsk-ugcc.org.ua