//

Ватиканський банкір: неможливо змінити світ, не змінивши людини

22 лютого в Римі відбулася презентація збірника статей, написаних для "L'Osservatore Romano" Етторе Готті Тедескі, керівником Інституту релігійних справ Святого Престолу, який популярно прийнято називати Ватиканським банком. Книга називається - «Цілі економіки". Саме ця тема завжди цікавила головного ватиканського банкіра.

 

"Творчість для ватиканського видання ставила для мене нові завдання: намагатися пояснювати події в світі економіки в світлі соціального навчання Церкви і особливо в світлі енциклік" Deus caritas est "(" Бог є любов ") і перш за все" Caritas in veritate "(" Любов в істині ")", - заявив Тедескі.

 

Італійський економіст зазначив, що остання енцикліка Папи Римського є справжнім підручником до осягнення та відповіді на великі економічні проблеми, які турбують людей нашого часу.

 

Тедескі підкреслив, що Бенедикт XVI звертає особливу увагу на те, що для виходу з кризи, перш за все, повинні змінитися не економічні інструменти, але сама людина. "Якщо ми не зрозуміємо цього, не зможемо стримати вихід економіки з-під контролю людини і придбання їй моральної автономії", - зазначив економіст. Він підкреслив, що Папа в своїй енцикліці «Caritas in veritate" ясно пояснює, як повинна змінюватися людина, а також наслідки цих змін та їх відсутності.

 

"Найчастіше багато хто відмовляється визнавати раціональність католицької віри, але не можна не визнати, що якщо справи йдуть не так як треба, як, наприклад, сьогодні, відповідальність за це лежить на людині, яка погано використовує інструменти, які самі по собі нейтральні. Думати про те, як змінити світ, змінюючи економічні інструменти, а не людину, це велика ілюзія ", - резюмує ватиканський банкір.

 

За матеріалами: radiovaticana.org