//

Патріарха Кирила і прем’єра Путіна в РПЦ вважають головними «збирачами воєдино земель Святої Русі»

Патріарх РПЦ Кирил виконує одне з найважливіших завдань Церкви – збирає воєдино усі землі Святої Русі. Саме тому він так часто він їздить в Україну і інші країни близького зарубіжжя.

 

Таку тезу озвучив митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) 8 лютого в офіційній патріаршій резиденції в Даниловому монастирі на зустрічі кандидата в президенти Росії Володимира Путіна із керівниками традиційних релігійних спільнот РФ.

 

«Сьогодні одним із основних завдань нашої Церкви є те, що Святіший Патріарх називає« збиранням Святої Русі ». Невипадково Святіший Патріарх стільки уваги приділяє поїздкам в Україну та інші країни ближнього зарубіжжя». – цитує слова митрополита офіційний сайт Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ.

 

Продовжуючи думку про «збирання» земель, митрополит Іларіон у цьому контексті згадав і чинного прем’єр-міністра Путіна. Церковний діяч подякував політику за увагу, яку той приділяє життю російських співвітчизників за кордоном, у тому числі діяльності закордонних парафій.  Митрополит також зауважив, що Володимир Путін теж чимало робить й для того, аби зупинити відцентрові сили на пострадянському просторі.

 

«Ви зі свого боку дуже багато робите для того, щоб відцентрові сили на пострадянському просторі змінилися доцентровими силами, щоб зріс і зміцнився авторитет Росії. Звичайно, ми розуміємо, що чим сильнішою буде Росія, тим вона буде привабливішою для своїх сусідів, і ми з особливою радістю сприймаємо будь-які успіхи в справі зближення Росії з країнами ближнього зарубіжжя», - наголосив митрополит Іларіон (Алфеєв).

 

Патріарх РПЦ Кирил і прем’єр-міністр Росії Володимир Путін, нагадаємо, раніше критично висловлювалися про розпад СРСР. Глава уряду РФ, розпад імперії назвав найбільшою геополітичною трагедією ХХ сторіччя. Предстоятель РПЦ прирівняв крах Радянського Союзу із крахом «історичної Росії».

 

Джерело: РІСУ