//

Небезпечні ігри, результат - одержимість

Блюзнірства на адресу Бога, крики, неприродні рухи. Така поведінка одного з учнів у Красніку (Польща, Люблінське воєводство) налякала вчителів. Ще в школі за хлопця молився священик. А завершилася справа візитом до екзорциста.

 

Що таке «неприродні рухи»? Хлопчик постійно погойдувався, сидячи за партою. Його привели в кабінет шкільного педагога, і там почалося: блюзнірства, крики чужим голосом, напружені вигинання тіла. Вочевидь ситуація була нетипова. За два дні все повторилося. Тільки вже з іншим учнем…

 

– Це могло бути пов’язане з іграми двох хлопчиків, вони бавились у «вихід з тіла», – каже о.Мечислав Пузевич, речник Люблінської курії. Інформацію про такі забави можна легко знайти в Інтернеті. Є навіть інструкції, як стати «живим трупом». – Історії про дивну поведінку внаслідок таких забав або після вживання наркотиків ми періодично чуємо, але останнім часом їх стало багато.

 

Про наслідки візиту до екзорциста курія не розповідає, оскільки це, зрештою, таємниця особи.

 

Ігри у «вихід з тіла» психологам знані. «В цьому немає нічого нового, – каже доктор Іреней Сюдем, психолог з Університету Марії Склодовської-Кюрі. – Скільки ж то разів по телевізору показують кіно про парапсихологічні штучки, а молодь експериментує». Однак такі ігри можуть закінчитися трагічно. «Я знаю людей, що легковажно прийняли рішення піддатися невідповідній терапії, на межі психології, парапсихології і навіть магії, – застерігає д-р Сюдем. – Я був би обережний з такими забавами, бо це може викликати не тільки психічні хвороби, а й смерть».

 

Ординатор психіатричного відділу для підлітків із нейропсихіатричної лікарні Любліна доктор Зенона Качковська радить батькам бути уважними до своїх дітей. Зміни в поведінці зовсім не одразу означають одержимості, ані психічної хвороби. Буває, підлітки вживають різного роду «коктейлі», і це вже стосується не тільки мешканців великих міст, лихо наркотичних засобів поширюється, зачіпає вже учнів малих, сільських шкіл. Тож найперше батьки мають виключити вплив на дитину таких речовин. А вже потім вдаватися до психолога.

 

Загалом загроз набагато більше, ніж тільки те, що в Інтернеті, – каже капелан психіатричної клініки Любліна о.Тадеуш Лімінович. «Потрібно пам’ятати, що за кожним із таких випадків криється страждання». Молодь шукає «інших світів» в Інтернеті, бо не хоче мати справу з реальністю. Хтось пережив кризу почуттів або перебуває в періоді пригнічення. «Підніжок» від злого у світі чимало, і батькам треба бути уважними до дітей.

 

Ситуацію з парапсихологічними іграми коментують інтернавти: «Я пробувала таке виходження з тіла. Коли засинала. І мені вдалося. Але коли я хотіла «повернутися» до свого тіла, то була паралізована. Не могла вдихнути повітря ані поворушитися. Ви навіть не уявляєте, яких зусиль мені коштувало розплющити очі. Ця мить тривала цілу вічність. Більше я такого не зроблю».

 

За матеріалами CREDO