//

Жоден із 23 мучеників – нині блаженних – не відрікся віри

У Мадриді 17 грудня відбулася церемонія беатифікації 23 мучеників із часів громадянської війни в Іспанії - облатів Непорочної Діви Марії та батька сімейства. На беатифікаційній літургії, яку очолив кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації з канонізації святих, були присутні також глава єпископату Іспанії кардинал Антоніо Марія Роуко Варела та облати з різних куточків світу.

 

Нові блаженні відомі як мученики Посуело – села, що лежить неподалік Мадрида, де згромадження мало свою семінарію. Це в основному дуже молоді люди. Наймолодший із них у момент смерті мав лише 18 років. Серед мучеників, зокрема, був настоятель семінарії і мирянин, 42-річний Кандідо Кастан батько двох дітей.

 

Перших облатів розстріляли у Мадриді 24 липня 1936, більшість інших померли у листопаді того ж року в Паракуельос-де-Харама, де проводилися масові розстріли. Щодо жодного з них було винесено жодних звинувачень і не проведено судового розгляду. Однак, жоден із мучеників, незважаючи на психологічні тортури і знущання у в'язниці, не відступив від віри і не шкодував, що вибрав шлях монашого життя. Усі вони загинули, мужньо визнаючи свою віру і прощаючи своїм катам. Із записів, які залишилися, можна прочитати, що вони хотіли віддати своє життя за Ісуса.

 

Один із гробарів згадує, що один з чоловіків попросив міліцейських дозволити йому попрощатися зі своїми товаришами і дати їм розгрішення. Франциско Естебан обіймав усіх їх по черзі, а вони, стоячи на колінах, отримували розгрішення. На кінець він голосно промовив: "Ми знаємо, що ви нас убиваєте, тому що ми католики і монахи. Так, ми є ними. І я, і мої товариші прощаємо вам від усього серця. Нехай живе Христос – Цар! Нехай живе Іспанія!".

 

Учасником церемонії беатифікації, як повідомляє wiara.pl, був Карлос Кастан, внук нового блаженного і парох у місті Алькала-де-Ксіверт . Він розповідає: "Коли ми були дітьми, наша бабуся розповідала нам про дідуся, що він був хорошою людиною, і католиком, добрим батьком і чоловіком. Вона говорила, що робив багато діл милосердя щодо потребуючих, і мав велику набожність до Найсвятішого Серця Ісусового. Він був також членом Вічної Адорації. Вона розповіла нам також, що у 1931 році дідусь прийняв до свого дому кількох єзуїтів, яких вигнали з Іспанії за законами Республіки. У нашій родині про нього завжди пам'ятали як про того, хто помер за віру. Щороку 24 липня ми збираємося разом на Службу Божу за нього".

 

Серед нових блаженних Католицької Церкви було 5 отців-монахів, один диякон, 3 піддиякона, 4 монахи з вічними обітами, 9 – з тимчасовими і один мирянин. Загалом кількість піднесених на вівтар мучеників за віру внаслідок релігійних переслідувань у період 1931–1939 років складає 1001.

 

За матеріалами info.wiara.pl