//

Розважання Папи після Хресної Дороги на ВДМ

Дорогі юнаки та дівчата,


З відданістю і ентузіазмом ми взяли участь в цій Хресній Дорозі, супроводжуючи Христа в Його стражданнях і смерті. Міркування  сестер від Хреста, які служать бідним і нужденним, допомогли нам увійти в таємницю славного Хреста Христового, який включає в себе справжню мудрість Божу, ту, яка судить світ і тих, що вважають, що вони мудрі (пор. 1 Кор. 1,17-19). Допомогло нам в цій мандрівці до Голгофи також розважання тих дивовижних образів релігійної спадщини іспанських єпархій. Це образи, на яких співіснують між собою віра та мистецтво, щоб досягти серця людини і закликати його до покаяння. Коли очі віри ясні, краса віддає себе на службу їй, даючи можливість осягнути таємницю нашого спасіння аж до трансформації в наших серцях, як це сталося зі св. Терезою з Авіли, коли вона роздумувала про зраненого Ісуса  (див. Книгу Життя, 9.1).


Коли ми йшли з Ісусом до Голгофи, на гадку спадали слова св. Павла: «[Христос] полюбив мене і віддав Себе за мене» (Гал 2:20). Перед лицем самовідданої любові, сповнені подивом і подякою, ми запитуємо себе зараз: що ми зробимо для Нього? Яку відповідь Йому дамо? Св. Іван каже чітко: «По тому ми спізнали любов, що Він віддав своє життя за нас. Ми також мусимо класти душі за братів» (1 Ів. 3, 16). Мука Христа спонукає нас взяти на свої плечі страждання світу, маючи упевненість, що Бог не є кимось далеким або віддаленим від людини і її поведінки. Навпаки, Він стає одним з нас, «для того, щоб страждати разом з людиною в реальний спосіб, у тілі і крові (...). Отже, у кожне людське страждання прийшов Хтось, Хто ділить їх з нами і терпить, тому в кожному стражданні тепер присутнє con-solatio, потішання підтримуючою любов’ю Бога, і так сходить зірка надії» (Spe Salvi, 39).


Дорога молоде, хай любов Бога до нас збільшить вашу радість, і нехай вона спонукає вас бути близькими до тих, кому пощастило менше. Ви, які дуже чутливі до ідеї ділення життям з іншими, не минайте з байдужістю людських страждань, де Бог очікує від вас, щоби ви жертвували тим, що є найкращим у вас самих: ваша здатність до любові та співчуття. Різні форми страждання, які під час Хресної Дороги пройшли перед нашими очима, є викликами Господа, щоб будувати життя, йдучи по Його слідах, бо це робить нас знаменням Його розради і порятунку. «Страждати з іншими, для інших; страждати заради істини і справедливості; страждати, стаючи людиною, яка дійсно любить – це основні елементи людяності, відмова від яких, знищить саму людину» (там же).


Бажаю, щоби ми знали, як приймати ці уроки і застосовувати їх на практиці. Тому звернемо погляд на Христа, розп’ятого на гіркім дереві та просімо Його навчити нас таємничої мудрості хреста, завдяки якій живе людина. Хрест не був хрестом невдачі, а, радше, способом вияву пропозиції любові, яка приходить від найбільш безмежної відданості у житті. Отець хотів любити людей у приймаючи їх у Своєму Сині, розп'ятому з любові. Хрест і його значення показує любов Отця і Христа до людей. Ми визнаємо в ньому ікону вищої любові, де ми вчимося любити те, що Бог любить, і так, як він це робить: це Добра Звістка, яка відновлює надію для всього світу.


Звернімо тепер свої очі на діву Марію, на Голгофі вона була довірена нам як Мати, і просімо Її, щоб підтримувала нас своєю, повною любові, опікою в житті, особливо, коли ми проживаємо ніч болю, щоб тоді, як Вона, ми змінювалися біля підніжжя хреста

 

За матеріалами Radio Watykańskie