//

Роздуми владики Венедикта над сьогоднішнім Євангелієм

Мт. 5, 4–19

 

«Ви – сіль землі»


Ці слова звернені особисто до кожного з нас, до кожного, хто прагне називатись християнином. Можливо, сьогодні ми не так добре розуміємо їхній зміст, як розуміли люди дві тисячі років тому, коли сіль була коштовнішою, ніж зараз. Отож, подумаймо, які властивості має сіль?


Перша властивість – робити солоною страву. Зазвичай, солі для страви багато не потрібно. Але навіть у невеликій кількості вона додає смаку, допомагає відчути справжній смак страви. Так само у нашому світі: християн не мусить бути велика кількість, і навіть один християнин має покликання і можливість задавати смаку в середовищі довкола себе.


Друга якість солі – консервувати. Колись сіль була дуже дорога, бо не було холодильників чи іншого способу, щоб зберігати продукти на довший час. Лише сіль могла продовжити термін споживання продуктів. Так і присутність християн зберігає цей світ, консервує його, дає йому можливість буття та існування.


Тому наше завдання, як християн, – додавати смаку цьому світові, вказувати йому правдиву вільність і дорогу, берегти цей світ, консервувати його своєю святістю і праведністю!   

 

+Венедикт