//

РКЦ погодилася, що не варто шукати винних у Волинській трагедії

Звернення Волинської ради церков стосовно так званої Волинської трагедії підтримав і ординарій Луцької дієцезії Римо-католицької церкви Станіслав Широкорадюк.

 

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі ОДА.

 

Волинська рада церков ухвалила звернення стосовно трагічних подій 1943 року на Волині.

 

У ньому, зокрема, йдеться: «Цього року минає 70 літ однієї з найбільших трагедій нашої історії – кривавого протистояння між українцями та поляками на Волині, а також в інших землях.

 

Сьогодні шукати причини чи винуватців тих жахливих подій, які мали місце в історії між українцями і поляками, дуже важко і боляче. Всі ми повинні оцінювати ті події з жалем і гіркотою, в світлі християнських заповідей: любові до Бога та ближнього. Час гоїть цю глибоку рану, проте минуле не треба забувати, а робити з нього належні висновки.

 

Позбавлення дару життя підлягає осудові! Усі люди – діти Божі, тож нам усім Творець заповів: «Не убий!».

 

Так, ми є їхніми нащадками і живемо на тій землі, де проходили ці події. Але не маємо права судити, а тим більше карати чи мстити. Ми в першу чергу – християни, і до нас звертається Христос словами апостола Павла: «Нікому не відплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усіма людьми. Якщо можливо і залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми. Не мстіть за себе, улюблені» (Рим.12, 17-19).

 

Просімо у Всевишнього прощення як для гонимих, так і для гонителів. Віддаймо шану тим героям – і українцям, і полякам, – які рятували ближніх, незалежно від їхньої національності, часто ризикуючи своїм життям.

 

Останніми десятиліттями Україну й Польщу єднають дружелюбні, партнерські відносини. Одначе непримиренність окремих осіб або й груп може роздмухати пригаслі кривди. Не даймо ворогові роду людського знову розсварити наші народи!

 

Нехай історики й надалі з науковою неупередженістю вивчають ті страшні події. Але щоденні добросусідські зв’язки поляків і українців по обидва береги Бугу хай стають нерукотворним пам’ятником жертвам тієї трагедії.

 

Закликаємо і українців, і поляків і ще раз сказати: «Простіть нас, і ми вас прощаємо, а ланцюг зла, що тягнувся стільки століть, перериваємо добрими вчинками». Так маємо казати, так маємо навчати дітей і внуків, так маємо діяти.

 

І сьогодні нам залишається лише молитись та просити Господа не допустити подібних трагічних подій в історії нашого краю.

 

Звернення підписали:

 

керуючий Волинською єпархією Української православної церкви – митрополит Ніфонт

керуючий Волинською єпархією Української православної церкви – Київський Патріархат – митрополит Михаїл

керуючий Володимир-Волинською єпархією Української православної церкви – єпископ Володимир

ординарій Луцької дієцезії Римо-католицької церкви – Апостольський Адміністратор єпископ Станіслав Широкорадюк

екзарх Луцький Української греко-католицької церкви – єпископ Йосафат

голова Волинського об’єднан­ня церков християн віри євангельської- п’ятидесятників – єпископ Михайло Близнюк

голова Волинського об’єднан­ня церков євангельських християн-баптистів – пастор Ярослав Троць

старший пастор церков адвентистів сьомого дня у Волинській області – Мирон Вовк.

 

Джерело: http://zik.ua/