//

Різдвяна пісня «Тиха ніч, свята ніч» (« Silent Night») включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Різдвяна пісня «Тиха ніч, свята ніч» (« Silent Night») включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомила 22 березня німецька редакція Радіо «Ватикан». Про це було оголошено на прес-конференції у Відні.


Відома різдвяна пісня внесла «значний вклад в збереження культурної різноманітності», повідомляють австрійські ЗМІ.


Знаменита пісня була написана 24 грудня 1818 р. в Різдвяний Святвечір в австрійському селі Оберндорф під Зальцбургом. Її текст написав священик церкви св. Миколая Йозеф Мор, а музику  органіст Франц Грубер. Прем'єра гімну відбулася того ж дня на урочистій Різдвяній Літургії.


За однією з легенд, пісня, яку легко можна співати а-капела або під гітару, створювалася в поспіху, тому що миші прогризли міхи церковного органу.


Пісня широко поширилася по Європі, в німецьких церковних пісенних збірках вона з'явилася в 1831 р., причому в них значилося, що «автори тексту і музики невідомі». Авторство пісні вдалося остаточно встановити лише в 1854 р.
На початку XX ст. церква в Оберндорфі була зруйнована повінню. Нині на її місці споруджена невелика капличка, а в сусідньому будинку відкритий «Музей Тихої ночі». Найстаріша з авторських партитур (близько 1820 р.), що збереглися, зберігається в зальцбургському музеї «Кароліно-Августеум».

 

Джерело: www.sedmitza.ru