//

Римський Архиєрей Бенедикт XVI надав “Ecclesiastica Communio” новообраному маронітському Патріархові Антіохії

Римський Архиєрей Бенедикт XVI надав “Ecclesiastica Communio” (Церковне сопричастя), про яке, згідно з приписами 76 канону § 2 Кодексу Канонів Східних Церков, у нього просив новий маронітський Патріарх Антіохійський Бешара Рай, обраний 15 березня 2011 року Синодом Єпископів Маронітської Церкви. Сьогодні, 25 березня 2011 р., в Празник Благовіщення Пресвятої Богородиці за новим стилем, у Бкерке в Лівані відбулася інтронізація новообраного Глави Маронітської Церкви.

 

Блаженніший Бешара Рай народився 25 лютого 1940 р. в Гімлаї у Лівані. Вступив до Маронітського Чину Пречистої Діви Марії (Отців Маріямітів). Навчався в католицькому університеті Пресвятої Богородиці в Лівані та в Римі. Здобув докторат з Канонічного Права та ліценціат з Богослов’я. Перебуваючи в Римі, від 1967 до 1975 року, очолював Арабську редакцію Ватиканського Радіо.

 

У 1986 році Синод Єпископів Маронітської Церкви призначив його єпископом-помічником маронітської Антіохійської архиєпархії, а у 1990 році він очолив новостворену Джебейл-Біблську єпархію на півночі Лівану.

 

15 березня 2011 року Синод, який зібрався після зречення з уряду попереднього Глави Церкви, обрав 71-річного єпископа Бешару 77-м маронітським Патріархом Антіохії.

 

Джерело: Радіо Ватикан