//

Рік Віри в душпастирській програмі католицької Церкви в Португалії

З вірою і любов’ю слухати й сприймати Боже Слово, з глибшим усвідомленням брати участь в Пресвятій Євхаристії, з переконанням свідчити милосердну любов до ближнього, поглиблювати віру, продовжуючи вивчення науки ІІ Ватиканського Собору, зростати у злуці з Христом та у щоденній особистій молитві – ось деякі напрямні лінії душпастирського літургічного 2012-2013 року католицької Церкви в Португалії. На них вказав кардинал Жозе да Круз Полікарпо, патріарх Лісабону, представляючи програму та календар нового душпастирського року, що проходитиме під гаслом «Сила віри».

 

У зверненні до португальських католиків кардинал Полікарпо закликає увійти в новий душпастирський рік через «браму віри». «Чи ми рішуче входимо через браму, якою є Христос, чи тільки, так би мовити, заглядаємо крізь неї?» – запитує він, наголошуючи, що ввійти брамою віри – це розпочати новий шлях, який триває протягом усього життя. Чи рішаємось прийняти цю нову дорогу, дорогу життя, осяяну Христовим світлом, віддаючись Його проводові?

 

На його думку, досить часто вірні більше турбуються суспільними, культурними та політичними наслідками віри, ніж особистою вірою, вважаючи її звичайною передумовою щоденного життя. Патріарх Лісабону зауважує, що «власними природними силами не зможемо здолати життєву дорогу, яка відкривається для нас разом із вірою в Ісуса Христа. На цій дорозі Бог підтримує нас силою Своєї любові». Посилаючись на Святе Письмо, кардинал Полікарпо підкреслив, що вірні з повинні прислухатись до Божого Слова з вірою й любов’ю, особливо уважно сприймаючи проповіді, в яких віра знаходить вислів у свідченні.

 

Рік Віри вимагає від католиків з поглибленим усвідомленням брати участь у Святій Літургії, в якій Христос, Боже Слово, стає нашою поживою. Рік Віри повинен бути позначений стежками спільної та особистої молитви, а молитва «Вірую» має бути щоденною молитвою католиків.

 

Патріарх Лісабону наголошує також на тому, що віра проявляється також і в дбанні про ближніх, особливо про найбільш потребуючих. Лише в любові до ближніх наша віра стає справжнім свідченням, яке звіщає спасіння і притягає інших увійти брамою віри.

 

Кардинал Жозе да Круз Полікарпо, патріарх Лісабону, заохочує португальських католиків до серйозного поглиблення віри, використовуючи з цією метою «Катехизм Католицької Церкви», що є найвідповіднішим засобом пізнання правд віри, а головною метою нового душпастирського року є оживлення апостольської ревності, щоб кожен християнин відчув силу віри у буденності свого життя.

 

Джерело: Радіо Ватикан