//

Президенти Європейської Ради та Єврокомісії засудили напади на релігійні спільноти

БРЮССЕЛЬ – Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей та президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу 20 березня оприлюднили Спільну заяву проти релігійної нетерпимості, повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

“Ми рішуче засуджуємо останні напади проти низки релігійних громад в Європі та за межами Європи. Будь-яка форма переслідування і акти насильства щодо релігійних громад не повинні мати місця в Європі, та й у світі”, – заявили високопосадовці європейської спільноти.

 

У заяві, текстом якої володіє ІРС, зазначено: “Європа поборола довгий і болісний бій, щоб забезпечити свободу думки, свободу релігії і переконань, повагу до особистості”.

 

“Ці фундаментальні права людини є частиною Хартії основоположних прав, яка є в основі наших європейських цінностей. ЄС буде продовжувати зміцнювати ці права”, – наголосили очільники об’єднаної Європи.

 

Нагадаємо, що у понеділок, 19 березня, стався напад на єврейську школу «Озар Хатор» в Тулузі на півдні Франції. Невідомий відкрив стрілянину по учнях і викладачах навчального закладу. В результаті загинули троє дітей і вчитель-рабин, ще декілька людей отримали поранення.