//

Префект Конгрегації Віровчення зустрівся з Генеральним Настоятелем Священичого братства святого Пія Х

Ватиканський прес-центр оприлюднив повідомлення про те, що у п’ятницю, 16 березня 2012 року, у Ватикані відбулася зустріч між кардиналом Вільямом Левадою, Префектом Конгрегації Віровчення, який очолює Папську Комісію «Ecclesia Dei», відповідальну за діалог з послідовниками архиєпископа Лефевра, та архиєпископом Бернардом Фелле, Генеральним Настоятелем Священичого братства святого Пія Х. Зустріч відбулася в контексті діалогу, започаткованого з метою подолання розколу між Апостольською Столицею та згаданим братством.

 

Повідомлення пригадує, що 14 вересня 2011 року відбулася зустріч, під час якої архиєпископові Фелле вручено «Доктринальну преамбулу», в якій вміщено умови для відновлення повного сопричастя, пропонуючи доктринальні принципи та критерії для пояснення католицької доктрини, необхідні для забезпечення вірності Церковному Вченню. У січні Братство передало до Ватикану свою відповідь, яку розглянула Конгрегація Віровчення та Святіший Отець.

 

В очікуванні на остаточне рішення Папи Бенедикта XVI, під час сьогоднішньої зустрічі архиєпископові Фелле вручено лист з оцінкою його відповіді, звертаючи увагу на те, що висловлена ним позиція не є достатньою для подолання доктринальних проблем, які лежать в основі розколу між Апостольською Столицею та Братством. Бажаючи уникнути остаточного розколу, кардинал Левада висловив побажанння, щоб архиєпископ Фелле уточнив свою позицію, щоб можна було осягнути поєднання, якого бажає Святіший Отець.

 

Джерело: Радіо Ватикан