//

Представлення Катехизму «Христос наша Пасха» для вірних УГКЦ в Австралії

На запрошення Владики Петра Стасюка, голови Патріаршої катехитичної комісії, до Австралії з України вирушили о. Тарас Барщевський та с. Луїза Цюпа, СНДМ. 16 липня відбулися у Мельборні Загальні збори Єпархіальної пасторальної ради, котру очолює п. Марія Юрків-Яроцька. Завданням Єпархіальної пасторальної ради є допомога Єпархові у пасторальних питаннях у парафіях, введення у життя парафії єпархіального пасторального плану. Участь у з’їзді взяло 65 делегатів. «Дуже цікаво було почути звіти переважно від активних мирян, які прибули зі своїми душпастирями, про пасторальну працю у різних парафіях, про їхні труднощі та пропозиції», - відзначила с. Луїза Цюпа.

 

Саме для учасників цього з’їзду було заплановано представлення Катехизму «Христос ‑ наша Пасха». Владика Петро на представленні Катехизму наголосив, що «Катехизм «Христос ‑ наша Пасха» ‑ це віроучительна Книга. Із його проголошенням, яке здійснив наш Патріарх Святослав 24 червня у Львові, є для нас джерелом вчення і виховання у вірі вірних УГКЦ по всьому світі. Це наш Катехизм і катехизація для нас є пріоритетом».

 

Відтак виступив д-р богослов’я, професор Андрій Тома Каня, який зробив аналіз Катехизму, підкреслюючи його унікальність та головні точки, характерні для східного богослов’я.

 

Після цього слідували виступи о. Тараса Барщевського та с. Луїзи Цюпи, СНДМ. В часі презентації присутні мали нагоду ставити свої запитання, які давали доповідачам змогу краще розкрити зміст Катехизму та подати ключ для його читання.

 

Слід відзначити, що програма презентації Катехизму продовжується по парафіях в Брізбені, Сіднею, Аделайді та Канберрі. Там відбудуться різні зустрічі з катехитами, організаціями, які займаються вихованням дітей і молоді, щоб допомогти їм у здійсненні програм катехизації та християнського виховання.

 

Інформацію надала с. Луїза Цюпа

 

Джерело: www.ugcc.org.ua