//

Православним не вдалося перешкодити будівництву греко-католицької каплички у Хмільнику

Незважаючи на протести православних проти будівництва греко-католицької каплички у Хмільнику на Вінниччині, закон знаходиться на боці католиків: одна конфесія не може заборонити іншій будувати храм.

 

Сесія міської ради, що відбулася сьогодні у Хмільнику, не відкликала свого рішення від 5 липня про надання дозволу на розроблення паспорту прив’язки для розміщення тимчасової споруди каплиці на розі вулиць Некрасова та Свердлова.

 

Про це CREDO повідомив настоятель греко-католицької парафії Святого Івана Богослова у Хмільнику о. Олександр Плєшанов.

 

«Мені ніхто не повідомив причини, чому розміщення каплиці хотіли перенести. Але сьогодні цього питання міська рада не розглядала. Можливо, тому що наша релігійна громада висловлювала протест проти внесення будь-яких змін до попереднього рішення Хмільницької міської ради.»

 

Нагадаємо, міжконфесійний конфлікт на Вінниччині у Хмільнику розгорівся після протесту православних вірян на чолі зі священиком проти зведення каплички греко-католиками. Брати-християни пообіцяли навіть різню у випадку будівництва греко-католицького храму.

 

Хоча капличка має будуватися на католицькому цвинтарі, православні вважають, що греко-католицький храм осквернятиме пам’ять їхніх предків.

 

«Це кладовище уже давно закрите. Крім того, ми не будуватимемо на могилах. На місці, де має бути церква, немає жодних поховань, капличка не загородить дорогу, вона абсолютно нікому не буде заважати», - каже отець Олександр. Священик додає, що це тимчасова споруда, яка навіть не потребує фундаменту. Планується, що капличка буде дерев’яною.

 

Зведення каплиці греко-католики планують розпочати як тільки будуть готові усі документи. Спочатку міська рада має оформити паспорт прив’язки для розміщення тимчасової споруди каплиці. Після цього надати землю: в постійне користування чи оренду.

 

Щоб згодом замінити тимчасову споруду на постійну, доведеться вносити зміни до генерального плану міста.

 

Отець Олександр зізнається, що не знає, як міська влада буде ставитися до греко-католицької громади після протесту православних, проте сподівається, що й надалі закон буде дотримано, як це було і раніше.

 

Уже понад 5 років греко-католики служать у римо-католицькому храмі Пресвятої Трійці. Громада налічує близько 20 чоловік. Також на Літургію приходять люди, що лікуються у санаторії.

 

За словами о. Олександра, не всі, хто приїжджає до санаторію, знають про те, що у місті є греко-католики. Коли побудується капличка, це буде очевидніше.

 

Як CREDO стало відомо від настоятеля Хмільницької римо-католицької парафії о. Анатолія Білоуса, він пропонував греко-католикам користуватися римо-католицькою капличкою на цвинтарі. Проте, розповів настоятель греко-католицької парафії Святого Івана Богослова о. Олександр Плєшанов, ця капличка дуже зруйнована, до неї немає підходу, тому що вона знаходиться всередині цвинтаря, і на ремонт потрібно було би витратити більше коштів, ніж на встановлення нової.

 

Крім римо-католицького храму у Хмільнику є також 4 православні церкви, усі вони належать до Московського патріархату. Греко-католицька громада переконана, що їхня капличка не повинна зашкодити православним, які висувають безпідставні вимоги.

 

Незважаючи на усі негаразди, у хмільницьких греко-католиків панує бойовий дух, - каже о. Олександр: «Ми віримо і надіємося, що будемо мати свій храм».

 

Джерело: CREDO