//

Практики Нью-Ейдж убивають

Кілька днів тому в програмі «Enquête» (Розслідування) станції «Радіо Канади» пролунала історія Лавінії Шанталь – 35-річної жінки, яка загинула в липні 2011 року в ході нью-ейджівських «практик з особистісного розвитку».

 

Як з’ясувалося, Лавінія належала до групи, де займалися спеціальними практиками – введення себе в стан зміненої свідомості. Для цього використовували особливу техніку потіння і глибокого дихання. Жінка померла від перегріву внаслідок 9-годинної «сесії» глибокого потіння – частини семінару «Помирання при свідомості».

 

Лавінія та восьмеро інших учасників були вимащені глиною, замотані у пластик та ковдри, а їхні голови поміщено в картонні коробки, для стимулювання гіпервентиляції. З температурою тіла в 40,5 градусів за Цельсієм її зрештою забрали в лікарню, де вона померла за кілька годин.

 

Сесію проводила в сільському будинку поблизу Драммондвіля жінка на ім’я Габріель Фрешетт, яка стверджує, що в ній перебуває дух Мойсея. «Курси самовдосконалення» вона проводить понад 20 років. Сама пані Фрешетт каже, що її курси пройшли понад 2 тисячі осіб. Як інші, Лавінія Шанталь відбула під її керівництвом 85 різних «практик» загальною вартістю майже 19 тисяч доларів.

 

Практики цієї групи викликають неспокій. «Проблема таких груп – у тому, що за їхньою діяльністю не слідкує ніяка установа або державне відомство», – каже Даяна Касоні, кримінолог Монреальського університету.

 

По смерті Лавінії заняття під керівництвом Габріель Фрешетт надалі продовжуються, а вона сама сказала журналістам «Радіо Канади», що цей курс викуплений охочими до кінця лютого. Винною в смерті Лавінії вона себе не вважає: «Я виконала свій обов’язок, подзвонивши 911».

 

За матеріалами: CREDO