//

Посольство ФРН в Україні підтримує українофобну антикатолицьку пропаганду?

Як повідомляла  «Історична правда» у Дніпропетровську та Києві було скасовано лекції випускника Гамбургського Університету, німця польського походження Ґжеґожа Россолінського-Лібе про Степана Бандеру. Проти цих лекцій виступили політичні та громадські організації, зокрема Всеукраїнський центр вивчення Голокосту «Ткума».


Та все ж таки цього вечора 1 березня у приміщенні посольства ФРН у Києві дана лекція відбулася. Відомий український історик Володимир В’ятрович на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив про те, що «науковець» в часі своєї лекції назвав УГКЦ основою українського фашизму.


Оскільки, лекції прочитані у посольстві будь якої держави мають офіційну вагу, то така позиція посольства ФРН викликає, щонайменше, здивування.

Пост на фесйбук-сторінці Володимира В’ятровича: «Нарешті добрався до свого айпеду, яким мені заборонили користуватися під час лекції Россолінського-Лібе. Отака академічна свобода! Якщо коротко про виступ - суміш Вікіпедії із загальновідомими фактами і совєтського журналу Пост ім. Галана із тавруванням націоналізму. Методологія, яка дозволяє йому називати всі націоналістичні рухи Європи фашистськими, до українських реалій прикладається ще цікавіше- все національне оголошується націоналістичними, все націоналістичне стає фашистським. Договорився до УГКЦ як основи українського фашизму. В цілому виступ показав те, що й слід було показати - Россолінський молодий аспірант, який поки ніяк не закінчить свій докторат, але дуже любить скандали. От тільки навіщо такого "вченого" презентує німецьке посольство? Краще б дали хлопцеві час довчитися і врешті написати бодай одну книжку, аніж возити його по світах із списаними з радянського агітпропу концепціями.»