//

Польські єпископи пропонують проголосити святим Івана Павла ІІ на його Батьківщині

Блаженного Папу можуть проголосити святим 2015 року в Польщі, на Всесвітніх Днях Молоді у Кракові. Як повідомляють у виданні «Rzeczpospolita», цю ідею серйозно обговорюють і в Польщі,  і у Ватикані.


Консультор Конгрегації Канонізаційних Справ, о. Праскевіч, розповів, що жодних формальних перешкод для цього немає.


Але чи ця подія відбудеться у Польщі, залежить від того, чи пройдуть ВДМ 2015 року саме на батьківщині Івана Павла ІІ. Запрошення відвідати Польщу 2015 року Папі вже надіслав польський єпископат. Незабаром і президент Броніслав Коморовський збирається офіційно запросити Бенедикта ХVІ з нагоди святкування 1050-річчя хрещення Польщі.

 

Конференція польських єпископів запропонувала, щоб містом, в якому пройдуть ВДМ 2015 року, був саме Краків. Цю пропозицію вже отримала Конгрегація Ватикану, відповідальна за організацію ВДМ, але, відповідно до встановленої практики, рішення оголосить Папа Бенидикт ХVІ наприкінці наступних ВДМ, які відбудуться 2013 року у Ріо-де-Жанейро.

 

Однак, за словами о. прелата Роберт Нечка, прес-секретаря Митрополичої курії Кракова, на його думку, місцем, яке найбільше підходить, щоб проголосити святим главу Вселенської Церкви, є все ж таки  Рим.

 

За матеріалами: wiara.pl