//

Підсумки акції «Святий Миколай іде до сиріт»

У неділю 25 грудня у Архикатедральному соборі Святого Воскресіння, що в Івано-Франківську відбулась урочиста Божественна Літургія з нагоди завершення акції «Святий Миколай іде до сиріт».

 

«Сьогодні ми будемо просити в Бога для дітей-сиріт того, що неможливо купити, а лише випросити у щирій молитві, - благословення їх нелегкого життя, зростання в Божій ласці, здоров’ї та… родинному теплі. Сьогодні молитимемось за навернення батьків, які покинули своїх дітей та за єдність українських родин. Молитимемось за всіх, хто у найрізноманітніший спосіб долучився до проведення цьогорічної акції: її організаторів, волонтерів, жертводавців та доброчинців. Особливо ж складаємо сьогодні подяку Господеві за ласку дочекатися цього дня в здоров’ї, достатку та можливості поділитися своїм добробутом з іншими – дітьми в сирітських закладах нашого краю», - такими словами розпочав богослужіння капелан Мальтійської Служби Допомоги м. Івано-Франківська.

 

Молитва супроводжувала акцію Святого Миколая від початку до кінця. Так ще за місяць до свята Мальтійська Служба Допомоги та Карітас Івано-Франківськ УГКЦ розпочали акцію «Святий Миколай іде до сиріт» саме з благословення архієпископа та митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина. Своєю особистою молитвою організатори та волонтери освячували кожен день приготування та проведення акції, та заохочували до цього всіх, хто зголошувався будь-яким чином долучитися до неї.

 

Загалом акцією охоплено понад 2000 дітей-сиріт, інвалідів та дітей, що позбавлені батьківського піклування, які проживають та навчаються в 20 закладах Івано-Франківська та області. 1 552 дитини з 17 інтернатів малювали малюнки, писали листи і понад місяць з молитвою нетерпляче очікували від святого Миколая омріяних подарунків. А тим часом, заручившись підтримкою багатьох доброчинців, святий розповсюджував дитячі листи серед своїх помічників і наповнював свою чарівну торбу дитячими дарунками, щоби прийти не з порожніми руками, і не залишити без уваги жодної дитини.

 

Понад тисяча доброчинців з нашого міста і краю по одинці та сім’ями відгукнулися на заклик Миколая і підтримали геть УСІ ДИТЯЧІ ЛИСТИ (як з великими списками побажань, так і невибагливі прохання). 138 груп, потоків та класів навчальних закладів нашого міста підтримали загальні потреби цілих груп та класів шкіл-інтернатів.

 

22 парохії Івано-Франківська та цілої архієпархії, 245 підприємств/закладів/організацій і, головне, майже дві тисячі жертводавців в найрізноманітніший спосіб склали свої значні і скромні пожертви:
• на розрахунковий рахунок Миколая надійшло 109 407 грн..;
• у 395 спеціальних акційних скриньках, розміщених у закладах торгівлі нашої області, було зібрано 31733,60 грн.;
• солодощі, продукти харчування, одяг та взуття, навчальне, спортивне та реабілітаційне обладнання, холодильники, пилососи, пральні машини та праски, фінансові пожертви в приміщенні Мальтійської Служби на загальну суму 169 344, 44 грн..
• у часі недільних богослужінь у спеціальному акційному наметі при Катедральному соборі Святого Воскресіння УГКЦ в Івано-Франківську було зібрано 32 078, 45 грн., при храмі святого архистратига Михаїла, що у Тисмениці – 1 700 грн., а при соборі різдва Христового, що у Галичі – 3 068 грн.

 

В цілому цього року  до чарівної торби Святого Миколая вмістилося подарунків та пожертв на загальну суму 347 331,49 гривень.

 

Впродовж акції «Святий Миколай іде до сиріт» чудотворцю допомагало 260 волонтерів з семи осередків Мальтійської Служби Допомоги («Зірочки», «Ангели», «Світлячки», «Бджілки», «Тисмениця», «Дружина» та «Сервіс»). У своєму розпорядженні святий мав 7 мікроавтобусів та 2 причепи, що дало змогу за 7 днів подолати відстань у 4 100 кілометрів до всіх сиротинців, навіть у найвіддаленіших куточках Івано-Франківської області.

 

Неможливо уявити акції без значної підтримки засобів масової інформації. Цифри, як і результати, справді вражають: 36 інтернет-порталів, 5 телекомпаній, 8 радіостанцій, 8 рекламних агенцій, 13 друкованих періодичних видань, 3 видавництва, Укрпошта, фабрика конвертів «Куверт-Україна». У трьох соціальних мережах до груп «Святий Миколай іде до сиріт» приєдналося 1710 учасників. Тут, як і на офіційному інтернет - сайті Мальтійської Служби Допомоги, розміщено 3 530 фотографій майже кожної дитини, що отримала дарунок в рамках акції «Святий Миколай іде до сиріт». Таким чином для кожного жертводавця стало можливим заглянути у вічі дітям, яким готувалися подарунки.

 

Найближчим часом (впродовж Різдвяних свят) на кошти, зібрані в рамках акції «Святий Миколай іде до сиріт», для інтернатів буде придбано і передано медикаменти, засоби гігієни, меблі, спортивне та реабілітаційне обладнання, побутові прилади та інші речі першої необхідності.

 

Надзвичайно важливо, що акція «Святий Миколай іде до сиріт» не обмежується одноразовою матеріальною допомогою сиротам з нагоди свята Миколая. Мальтійська Служба Допомоги та Карітас Івано-Франківськ УГКЦ впродовж року втілюють в життя соціальні проекти, спрямовані на працю з дітьми-сиротами та дітьми-інвалідами.

 

Отож, щиро дякуємо і вітаємо усіх, хто в найрізноманітніший спосіб долучився до цьогорічної акції «Святий Миколай іде до сиріт», і бажаємо Вам Богом благословенного Нового Року та радісних Різдвяних свят, в здоров’ї, достатку та сімейному затишку.

 

Мальтійська Служба Допомоги
м. Івано-Франківськ
www.malteser.if.ua

Карітас Івано-Франківськ УГКЦ