//

Передмову до третьої аудіокниги Блаженнішого Любомира «Дорога до Бога» записав Євген Сверстюк

Записом передмови відомого публіциста і дисидента Євгена Сверстюка завершується робота над випуском третьої аудіокниги Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира «Дорога до Бога».

 

 

«Блаженнішому Любомиру поставлено такі, сказати б, світські запитання, і він їх приймає так спокійно, наче сам ставить собі», – зазначає у передмові цьогорічний лауреат премії Блаженного Омеляна Ковча. На думку Євгена Сверстюка, відповіді на ці запитання важливі і цікаві тим, що Предстоятель УГКЦ думає над ними постійно і має на них зважену відповідь, у згоді зі Святим Писанням і у згоді зі своїм власним життям. «Але що особливо важливо – це те, що ті відповіді не заздалегідь приготовані. Ми вслухаємося в них і стаємо співучасниками розв’язування задачі, що стоїть перед усіма нами», – наголошує редактор газети «Наша віра».

 

 

«Людина віри все своє життя змушена відповідати на запитання розуму», – стверджує Євген Сверстюк. Торкаючись поставленого Главі Церкви запитання, чому людина у нашому світі, де стільки книг, стільки релігій і стільки заплутаних доріг, обирає Христа, автор передмови зауважує: «У відповідь на це запитання ми чуємо не догматичні чи психологічні резони, а зовсім несподіване і сердечне: віра дається нам як ласка Божа, як великий дар. От спробуйте оцінити той дар, і тоді вам буде легше з іншими питаннями».

 

 

«Взагалі глибокі роздуми і тонкі спостереження мають на кожну особистість великий формуючий вплив. Вони є наче незримими щаблями по яких людина підіймається вгору. Підіймається до зустрічі з Христом», – наголошує відомий публіцист. Одне з таких важливих спостережень, зауважує Євген Сверстюк, стосується ролі чуда у становленні нашого світогляду. «Взагалі треба сказати, що в нашому житті є багато чудес. Неусвідомлених. Як кажуть в народі, Бог веде людину, а тільки пальцем не показує. «Чудо, безумовно, звертає увагу, говорить Блаженніший Любомир, але воно не змушує людинe прийняти щось», –пригадує автор передмови слова Першоієрарха Церкви і зауважує: «То дуже вірне психологічне спостереження. Мені доводилося читати страшну сповідальну книгу розкаяного грішника, який брав участь в організації Голодомору. Група комсомольців була свідками, як на їхніх очах на придорожньому Хресті обновлювалося розп’яття. І що ж? Вони подивилися без подиву, пішли далі, ще й лихословили… Важливе не зовнішнє чудо, що привертає увагу юрб, а чудо внутрішнього навернення на дорогу Христа, і тут в розповіді Владики Любомира акцентується поняття свободи і поняття жертви», – зазначає Євген Сверстюк, реферуючи філософське трактування цих понять. На його думку, Блаженніший Любомир в аудіокнизі «Дорога до Бога» схиляється до найпростішого і найприроднішого – до жертви Авеля, який з радістю приносить своєму Богові найкраще, що має. «То найвища штука – творити так, як живеш і вчити своїм прикладом», – підкреслює у передмові до книги публіцист і радянський дисидент Євген Сверстюк.

 

 

 

Заключна частина аудіотрилогії Блаженнішого Любомира, яку можна назвати «Три дороги», побачить світ 22 січня. Саме у цей день, о 15.00, у Міжнародному виставковому центрі у Києві відбудеться її презентація.

 

 

Аудіокнига «Дорога до Бога», як і попередні, записана у жанрі інтерв’ю. Розмову із Блаженнішим Любомиром провадила відома журналістка Катерина Щоткіна, редактор відділу «Церква» тижневика «Дзеркало тижня». Аудіокнигу буде видано на двох CD.

 

 

Нагадаємо, що перша аудіокнига Блаженнішого Любомира під назвою «Дорога до себе» побачила світ у січні 2009 року. Її було видано накладом десять тисяч примірників. Свою другу аудіокнигу під назвою «Дорога до ближнього» Глава Української Греко-Католицької Церкви презентував у квітні 2010 року.

 

 

Першу і другу аудіокниги Блаженнішого Любомира (а після 22 січня і третю) можна придбати у храмах УГКЦ по всій Україні та на книжковому ринку «Петрівка» у Києві (51 ряд, 5, 6 місце). Також книги можна замовити, скориставшись послугами інтернет-крамниці nashformat.ua («Наш формат»). Магазини «Нашого формату» є у Львові, Івано-Франківську та Києві. На сайті nashformat.ua, який спеціалізується на українській аудіо-, відеопродукції та сувенірах, можна оформити замовлення на диски, а також дізнатися адреси і телефони крамниць «Наш формат».

 

Департамент інформації УГКЦ
Джерело: www.ugcc.org.ua