//

Патріарх Філарет звинуватив Папу Франциска в лицемірстві

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет не схвалює вчинок новообраного Папи Римського Франциска, який після свого обрання поїхав з Ватикану в мікроавтобусі з іншими кардиналами, а не на особистому лімузині.

 

"Я не схвалюю такі вчинки. Тому що це праця напоказ, а треба бути скромним в житті перед Богом, а не перед людьми", - сказав Філарет у суботу в ефірі 5 каналу.

 

"Коли ми читаємо Євангеліє, то Господь каже: "Не творіть милостині вашої перед людьми і не показуйте свою скромність перед людьми, а будьте скромними всередині, а не напоказ", - зазначив патріарх.

 

Коментуючи те, що він сам їздить на дорогому "Мерседесі", Філарет сказав: "Якби я їздив на російських автомобілях, я б не зміг відвідувати свої єпархії, парафії в такій кількості, як я відвідую. Я за рік відвідую від 10 до 20 єпархій завдяки тому, що є автомобіль такий, який не зупиняється. І тому такий автомобіль мені потрібен не як розкіш, а як засіб виконувати свої обов’язки".

 

"Коли не було цієї можливості, я їздив на скромній радянській "Волзі", і мені бізнесмени сказали: "Що це ви на такій скромній?" і подарували мені цей автомобіль", - додав він.

 

Як повідомлялося, наприкінці 2009 року "Українська правда" зафіксувала, як патріарх Філарет приїхав на з’їзд "Нашої України" на 600–му "Мерседесі" американської збірки з номерами "777".

 

Джерело: www.pravda.com.ua