//

Патріарх Філарет розповів про свій зв'язок з КДБ

Глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет розповів, чому його звинувачують у зв'язку з КДБ. Як розповів Філарет в інтерв'ю журналу Weekly.ua, з Комітетом держбезпеки були пов'язані всі без винятку архієреї.

"Всі без винятку! За радянських часів ніхто не міг стати архієреєм, якщо на це не давав згоди КДБ. Тому стверджувати, що я не був пов'язаний з КДБ, було б неправдою. Був пов'язаний, як і всі", - зазначив патріарх Філарет. При цьому він стверджує, що жодних звань у нього не було.

"Це все домисли. Потрібно врахувати, що в радянській тоталітарній державі все було під контролем. Я мав був погоджувати свою діяльність з державою. Наприклад, архієрей не мав права призначити священика на парафію без згоди КДБ", - сказав глава УПЦ КП.

Він зазначив, що ставлення з боку спецслужби до нього було обережне, спроби схилити до співпраці ні до чого не приводили. "Знали, що я не піду на доноси на своїх братів. Знали до останнього часу. І зараз знають", - зазначив патріарх Філарет.

 

Джерело: ТСН