//

Папі Бенедиктові ХVІ традиційно представили ягнят

21 січня римо-католицька Церква літургічно спогадує святу мученицю Агнету, яку називають також Агнесою чи Інесою, юну римлянку, яка віддала життя за Христа на переломі ІІІ та ІV сторіч. Під час переслідувань імператора Діоклеціана чимало вірних зрікались своєї віри, щоб врятувати своє життя. 12-річна Агнета не відреклась Ісуса і прийняла мученицьку смерть. Над її гробом уже в ІV сторіччі споруджено базиліку, яка у VІІ сторіччі була перебудована і в такому вигляді збереглась до наших днів.

 

Щороку в день празника святої Агнети, яка, як наречена Ісуса Христа, завжди зображена з агнцем на руках, а як мучениця – з пальмою, ченці Регулярні Каноніки Згромадження Найсвятішого Спасителя Латеранського, які опікуються базилікою святої Агнети в Римі, представляють Святішому Отцеві два білосніжні ягнятка, посвячені цього ж ранку абатом Регулярних Каноніків саме в базиліці святої Агнети.

 

Ягняток, подарованих монахами-трапістами з римського монастиря «Трьох джерел», підготовляють до благословення монахині римського монастиря Згромадження Пресвятої Родини з Назарету, які майже 130 років виконують це завдання. Ці Сестри, яких називають також Назаретанками, трудяться в багатьох країнах світу, серед яких і в Україні. Ягнят купають, прикрашають коронами з квітів та вкривають пелеринками. Одна з них червона на спогад мучеництва святої Агнети, а друга, біла, символізує її дівицтво.

 

Коротка церемонія представлення ягнят, за традицією, була проведена 21 січня 2013 р. в каплиці Папи Урбана VІІІ в Апостольському палаці у Ватикані.

 

Під час Страсного Тижня цих ягняток стрижуть, а з отриманої вовни виготовляють так званий "паллій" – невеликий, вузький омофор з білої вовни, на якому виткано 6 чорних шовкових хрестів. Під час урочистих богослужень паллій, насамперед, вживає сам Папа, а митрополити у своїх дієцезіях і єпархіях – при особливих, урочистих нагодах. Щороку виготовляється стільки палліїв, скільки призначено нових митрополитів і вони зберігаються в особливій срібній скрині над гробом Святого Петра. Папа благословить їх під час вечірні в навечір'я празника Святих Петра і Павла, і наступного дня, у саме свято, накладає їх на нових архиєпископів-митрополитів, як знак їхньої влади та єдності із Святим Престолом.

 

Паллій – це символ митрополичої влади і, одночасно, символ єдності з Апостольським Престолом, єдності з єпископом Риму - наступником Святого Апостола Петра. Він становить знак сопричастя, що є основою всього життя Церкви, пригадує, що ієрархічний характер сопричастя є виявом того, що Церква, щоб бути одною, потребує особливого служіння Церкви Риму та її єпископа, а також особливо висвітлює вселенськість Церкви, яка послана Христом, щоб звіщати Євангеліє всім народам та служити всьому людству.

 

Джерело: Радіо Ватикан