//

Папа зустрівся з комісією кардиналів, що досліджують витік інформації з Ватикану

В суботу, 16 червня, на приватній аудієнції Святійший Отець зустрівся із кардиналами Хуліаном Еррансом, Йозефом Томко і Сальваторе Де Джорджі. Ці кардинали – іспанець, словак і італієць – входять до складу комісії, яку Бенедикт XVI 24 квітня скликав з метою вивчення витоку таємних документів з Ватикану.


Про цю зустріч повідомлено в офіційному комюніке прес-служби Ватикану, а як зазначається у редакційній статті на порталі vaticaninsider, це свідчить про те, що Апостольська Столиця не має наміру припускати, що уся справа витоку інформації обмежувалася лише колишнім папським камердинером Паоло Габріеле, котрий вже 25 днів знаходиться під арештом.


До складу кардинальської комісії входить колишній глава Папської комісії у справах законодавчих текстів кардинал Хуліан Ерранс (керівник комісії), колишній префект Конгрегації євангелізації народів кардинал Йозеф Томко і митрополит Палермо на емеритурі кардинал Сальваторе Де Джорджі. Комісія має силу «папського мандату» і може проводити розмови з главами дикастерій та кардиналами. Її праця проходить паралельно з розслідуванням слідчого П’єро Антоніо Боннета та ватиканської жандармерії.


Кардинальська комісія проводить «слухання», які є інформативного характеру, і тому їх не слід трактувати як слідство. Троє кардиналів не мають проблем, що виникають з єрархічних відносин, кожному з них понад 80 років і вони не братимуть участь у можливому наступному конклаві. Вони також не мають проблем, пов’язаних із справами Курії, і, що не менш важливо, мають достатньо часу, не маючи особливих обов’язків. Зустріч, що відбулася 16 червня, вказує також на особисте зацікавлення Бенедикта XVI ходом праці комісії. Про перебіг зустрічі ЗМІ не повідомляється.


За матеріалами wiara.pl