//

Папа за сім років зустрівся зі всіма єпископами світу

 Після більш ніж семи років понтифікату, Бенедикт XVI завершив першу серію особистих зустрічей зі своїми співробітниками. За час після вступу на Престол св. Петра в квітні 2005 року він прийняв всі єпископські групи з цілого світу для особистої бесіди про "ситуації на місцях". Останньою в листопаді стала делегація французької єпископської конференції, повідомив секретар Конгрегації у справах єпископів, архиєпископ Лоренцо Балдісера. Навесні з представників 227 італійських єпархій почнеться друга серія зустрічей.


Право Католицької Церкви передбачає, що члени єпископатів регулярно повинні здійснювати візит "ad limina Apostolorum" (до Апостольських порогів) до Риму. Сьогодні у світі існує 2900 католицьких єпархій. Зазвичай такі візити повинні проходити раз на п'ять років, але це не строго регламентовано. В той час, як члени французького єпископату здійснили подорож один раз, в листопаді, єпископи з Папуа-Нової Гвінеї відвідали Рим два рази: у червні 2005 року і червні 2012.


Єпископи Китайської Народної Республіки через тонкі дипломатичні нюанси і нормативні обмеження не подорожують до Ватикану. Тому китайський єпископат під час свого візиту "ad limina Apostolorum" представляли єрархи з Гонконгу і Макао в 2008 р.


Як повідомив архиєпископ Балдісера, регулярні візити та пов'язані з ними звіти ввів ще Папа Захарія в 743 р., а Сикст V підтвердив це правило в 1585 р. Під час візитів мова йде не тільки про юридичну адміністративну рутину, зазначив ватиканський єрарх, але про "досвід загальної пастирської турботи" на різних рівнях Церкви.

 

За матеріалами http://be.radiovaticana.va