//

Папа Римський зустрівся з делегацією Євангельсько-Лютеранської Церкви Фінляндії

У рамках Тижня молінь за єдність християн, 19 січня 2012 року у Ватикані відбулась традиційна зустріч Вселенського Архиєрея Бенедикта ХVІ з екуменічною делегацією Євангельсько-Лютеранської Церкви Фінляндії, яка присутня в Римі з приводу празника святого Генріха, небесного покровителя цієї північноєвропейської країни.

 

Лютеранський рух, що складається з ряду Церков, які виникли у ХVІ столітті внаслідок Реформації, очоленої Мартіном Лютером, представляє понад 70 мільйонів вірних, переважно в країнах північної Європи. В Україні лютеранство представлено трьома окремими Церквами. 1999 року Апостольська Столиця та Всесвітня Лютеранська Федерація підписали декларацію про згоду щодо доктрини виправдання, основної богословської ідеї у вченні Лютера.

 

Звертаючись у четвер до членів екуменічної лютеранської делегації, Папа Бенедикт ХVІ наголосив, що традиційна щорічна зустріч свідчить про зріст спільного прагнення до єдності серед вірних різних християнських традицій Фінляндії. Святіший Отець вказав, що приязнь і спільне свідчення Ісуса Христа сьогоднішньому світові повинні прискорити подолання, які ще залишились і надалі розділюють християн.

 

Посилаючись на Тиждень молінь за єдність християн, Бенедикт ХVІ підкреслив, що спільне прагнення до повної, видимої єдності християн вимагає терпеливого чекання та довірливої надії на те, що єдність усіх християн в єдиній Церкві – це, насправді, дар від Бога, а не власне досягнення. Таке терпеливе очікування, не в дусі безпорадності чи пасивності, але з глибокою довірою, в молитовній надії, нас перетворює і готує до видимої єдності не так, як ми самі плануємо, але згідно з Божим даром.

 

На закінчення Папа висловив побажання, що візит до Риму делегації Євангельсько-Лютеранської Церкви Фінляндії дозволить поглибити вже існуючі братерські стосунки.

 

Джерело: Радіо Ватикан