//

Папа прийняв зречення з уряду Патріарха Маронітської Католицької Церкви

Сьогодні, 26 лютого 2011 року, Святіший Отець Бенедикт XVI, згідно канону 126, § 2 Кодексу Канонів Східних Церков, прийняв зречення з уряду Маронітського Патріарха Антіохії кардинала П’єра Сфеїра (Nasrallah Pierre Sfeir), якому 15 травня цього року виповниться 91 рік. У своєму листі до Патріарха П’єра, Папа згадав про 60-ліття священства, 50-ліття єпископства і 25-ліття патріаршества Маронітської Католицької Церкви і відзначив, що це були роки свідчення вірності й любові до Христа, проведені віддано та у послусі, на славу Божу і добро всім вірним за прикладом Пресвятої Богородиці. «Ви – пише далі Святіший Отець – розпочали це важливе служіння Маронітського Патріарха Антіохії в розпал довголітньої кривавої війни в Лівані. З великим прагненням миру для своєї країни, Ви очолювали Церкву і, мандруючи світом, всіляко утішали свій народ змушений до еміграції. Нарешті спокій повернувся, хоча непевний, але й надалі присутній», – завершив Папа

 

Патріарх П’єр Сфеїр народився 15 травня 1920 року в невеликому Ліванському селі Рейфон (Reyfoun). Здобувши філософсько-богословську освіту в Бейрутському Університеті св. Йосифа, 7 травня 1950 року отримав священиче рукоположення. 16 липня 1961 року був висвячений на єпископа-помічника Антіохії і виконував різне служіння адміністративного і академічного характеру. 19 квітня 1986 Синод Єпископів Маронітської Католицької Церкви вибрав П’єра Сфеїра Патріархом Антіохії, а в 1994 році, Слуга Божий Папа Іван Павло ІІ надав йому титул кардинала.

 

Протягом свого 25-літнього патріаршого служіння П’єр Сфеїр висвятив понад 30 єпископів, заснував багато нових єпархій і видав ряд церковних книг. Завдяки своїм лінгвістичним здібностям Глава Маронітської Католицької Церкви є знаним письменником, а також суспільно-політичним діячем. Під час громадянської війни в Лівані 1975-1990 років, яка забрала життя близько 100 тис. людей, відіграв важливу роль в примирення ворогуючих сторін, чим здобув собі прихильність як серед християн, так і мусульман.

 

Джерело Радіо Ватикан