//

Папа: Криза Європи витікає з кризи віри

Папа висловив сьогодні думку про те, що фінансова та економічна криза в Європі є результатом етичної кризи. У промові до кардиналів з Римської Курії Папа підсумував найважливіші події в житті Церкви за останній рік.

 


«Європа перебуває в економічній  і фінансовій кризі, яка в остаточному розрахунку полягає у етичній кризі, яка загрожує Старому Континентові. Хоч такі вартості, як солідарність, діяльність для інших, відповідальність за бідних і терплячих є в більшості бездискусійні, часто бракує мотивуючої сили, яка була би здатна нахилити індивідів і великі групи суспільства до відмови і відречення» - сказав Папа.

 


«Знання і добра воля не завжди йдуть в парі. Воля, яка боронить особисті інтереси, затемнює знання, а знання ослаблене і не здатне підкріпити волі» - додав Бенедикт XVI.

 


«Тому з цієї кризи випливають фундаментальні питання: де є світло, яке могло би освітити наше знання не лише загальними ідеалами, але конкретними імперативами? Де є сила, яка підносить нашу волю?» На думку Папи, відповідь на це питання повинна принести нова євангелізація.

 


«Із занепокоєнням не тільки віруючі, але також люди назовні спостерігають, що ті люди, які регулярно ходять до церкви, щоразу старші, а їх кількість постійно спадає; що відзначається стагнація у священичих покликаннях, як росте скептицизм і брак віри. Що ми повинні з тим робити? Тривають дискусії про те, що треба зробити, щоб відвернути ці тенденції. Очевидно, треба зробити багато речей, але здійснення того одноосібно не розв’язує проблем…  Причиною кризи Церкви в Європі, як я сказав у Фрайбурзі,  є криза віри. Якщо ми не знайдемо відповіді на неї, якщо віра не поверне своєї живучості, стаючи глибоким досвідом і реальною силою завдяки зустрічі з Ісусом Христом, всі інші реформи залишаться недієвими» - сказав Папа.

 


У великій промові – традиційному підсумку найважливіших подій в житті Церкви за попередній рік, Папа згадав беатифікацію Івана Павла ІІ, свою подорож до Хорватії, Німеччини і Беніну та про Всесвітній День Молоді У Мадриді.  Про міжрелігійну зустріч в Асижі у 25-ту річницю історичної ініціативи Івана Павла ІІ Папа згадав, висловлюючи надію на те, що з неї народиться «нова готовність служіння мирові, поєднанню  та справедливості».

 

За матеріалами: wiara.pl