//

Папа Бенедикт XVI в Беніні. Уїда: вшанування пам’яті кардинала Ґантіна, зустріч з духовенством, підписання Апостольського Повчання «Africae Munus»

Душевне тепло і вдячність бенінського народу продовжують супроводжувати Бенедикта ХVІ на всіх етапах відвідин Беніну. 43 кілометри відділяють Котону, де відбулась зустріч з президентом країни, владою, представниками урядових інституцій, дипломатичного корпусу та представниками головних релігій Беніну, від наступного етапу Апостольської подорожі – міста Уїди. Протягом усього цього шляху тисячі людей, співаючи та вимахуючи прапорцями і плакатами, вітали проїзд Святішого Отця. Журналісти пишуть про «неймовірну, небачену» кількість людей, наголошують, що, здається, у цей день все дев’ятимільйонне населення Беніну зібралось вздовж доріг, щоб привітати Бенедикта ХVІ.

 

Місто Уїда, з його червоною землею, було в другій половині ХVІІ сторіччя осередком работоргівлі. Звідси, переходячи через «Браму без повернення», тисячі невільників вирушали у рабство до Америки. З приїздом місіонерів 1861 року Уїда стала духовною столицею Беніну.

 

Папа прибув сюди, щоб помолитися на могилі кардинала Бернардіна Ґантіна в каплиці місцевої семінарії, з яким він не тільки довгими роками співпрацював у Римській Курії, але їх поєднувала також щира та міцна дружба. В каплиці похований також і перший архиєпископ архидієцезії Котону, Луїс Парісо.

 

На подвір’ї духовної семінарії, у якій тепер навчається 147 семінаристів і в якій вчився також і кардинал Ґантін, Бенедикт ХVІ зустрінувся з сотнями священиків, семінаристів, богопосвячених осіб та мирян, наголошуючи на особливій відповідальності духовних осіб у підтримці миру, справедливості й поєднання. Святіший Отець закликав плекати справжню й живу віру, непохитний фундамент святого християнського життя, та підкреслив, що любов до Бога та Його Слова, любов до Святих Тайн і до Церкви сприяє відповідній інтеграції справжніх культурних цінностей у християнську віру і є дійовим засобом проти синкретизму, який зводить на манівці.

 

З семінарії Бенедикт XVI від’їхав до базиліки Непорочного Зачаття Пречистої Діви Маріa, спорудженої 1909 року, що була першим католицьким катедральним храмом у Західній Африці. Тут, після молитви та вступного слова архиєпископа Миколи Етеровича, Генерального Секретаря Синоду Єпископів, з видимим хвилюванням Вселенський Архиєрей Бенедикт ХVІ підписав післясинодальне Апостольське Повчання «Africae Munus».

 

Джерело: Радіо Ватикан