//

Папа Бенедикт ХVІ очолить Службу Божу та Євхаристійний процесійний похід з нагоди празника Пресвятої Євхаристії

Сьогодні, 7 червня 2012 р., за григоріянським календарем святкуємо празник Пресвятої Євхаристії, чи як його ще називають Божого Тіла. Римо-католицька Церква називає це свято Урочистістю Найсвятішого Тіла і Крові Ісуса Христа.


В Італії, як і в багатьох країнах світу, серед яких також і Україна, з душпастирських причин празник переноситься на найближчу неділю, але у Ватикані він завжди відзначається у сам день свята, тобто у четвер.У деяких країнах світу, наприклад, в Іспанії та Польщі цей день є державним святом.

 

О 19-ій годині римського часу перед базилікою святого Івана на Латерані Святіший Отець Бенедикт XVІ очолить урочисту Службу Божу, після якої відбудеться традиційний Євхаристійний процесійний похід від базиліки Святого Івана на Латерані до базиліки Санта Марія Мадджоре (Santa Maria Maggiore), що простягнеться на декілька кілометрів вулицею Мерулана.

 

Як і кожного року, урочистий процесійний похід очолює Вселенський Архиєрей і в ньому беруть участь кардинали, єпископи, священики, ченці й черниці, семінаристи, члени церковних братств, Євхаристійні асоціації, міністранти, діти, які прийняли або цього року приймуть Перше Святе Причастя, скаути та інші молодіжні організації та десятки тисяч паломників і римлян.

 

За словами Святішого Отця Бенедикта ХVІ, у це свято Церква переживає таїнство Великого Четверга у світлі Христового Воскресіння. Євхаристійним процесійним походом Церква повторює шлях Ісуса Христа із світлиці Тайної Вечері на Оливну гору. В пасхальну ніч Ісус виходить і віддає Себе в руки зрадника, вбивці, і, таким чином, перемагає ніч, перемагає темряву зла. І тільки так дар Пресвятої Євхаристії, встановлений на Тайній Вечері, знаходить своє завершення: Ісус дійсно віддає Своє Тіло і Свою Кров. Переступивши через поріг смерті, Він стає живим Хлібом, справжньою манною, невичерпною поживою до кінця віків. Тіло стає хлібом життя.

 

Джерело: Радіо Ватикан