//

Отець Ломбарді про книжку Папи

У своєму щотижневому коментарі для інформаційного журналу „Octava Dies” отець Федеріко Ломбарді вказує на історичний вимір появи другого тому книжки «Ісус з Назарету» і його значення для діалогу зі світом.
 

 

Речник Ватикану зазначив, що закінчення цієї книжки вимагало від Папи багато зусиль, оскільки цю працю він поєднував із виконанням своїх численних щоденних обов’язків. Однак Святіший Отець прагнув поділитися своїми пошуками «обличчя Господа» з кожним.
 

 

О. Ломбарді пригадує також, що під час презентації другого тому книжки кардинал Марк Уелле підкреслив історичне значення цього твору, оскільки його вихід розпочинає нову епоху богословської екзегези.
«Науковець Йосиф Ратцінгер, котрий також є Пастирем Вселенської Церкви, пропонує нам твір, який є компетентним, ретельним, а також відповідає християнській вірі і традиції. Це новий синтез, що відбувається серед вимог історико-критичної культури та культури віри, в яких виникли тексти Євангелія і в контексті яких їх можна найкраще зрозуміти» - зазначає речник Ватикану.
 

 

Він також згадав про те, що проф. Магірс, котрий також був присутнім на презентації книжки у Ватикані, висловив думку, що ця книжка була написана для того, щоб служити діалогу. Постать Ісуса там представлена як велика відповідь Бога на всі найглибші та найбільш автентичні питання людського існування, в тому числі ключові – про страждання і смерть. «Це пропозиція, яка відповідає місії самого Ісуса, яку можна або прийняти, або відкинути, але вона завжди є «кров’ю, пролитою за всіх», але ніколи проти когось» - зазначив ватиканський речник.

 

За матеріалами: wiara.pl