П В С Ч П С Н
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

Отець Федеріко Ломбарді про перші дні Конклаву

У середу, 13 березня 2013 р., відбувся черговий брифінг Директора Ватиканського прес-центру, який відбувся в приміщенні медіа-центру, відкритому в залі Павла VI саме з нагоди Конклаву.

 

Насамперед, о. Ломбарді зазначив, що наближається до завершення період, розпочатий повідомленням Папи Бенедикта XVI про зречення з уряду Наступника святого Петра. За його словами, кількість людей, що прийшли на площу Святого Петра вже з нагоди першого голосування, перевищила його найсміливіші сподівання. А це свідчить про важливість постаті Єпископа Риму. Він також відзначив, що на обличчях людей, які прийшли на площу та побачили чорний дим, не було розчарування, адже такий результат, якщо поглянути в історію нещодавніх конклавів, не був несподіваним.

 

Директор Ватиканського прес-центру сказав кілька слів про технологію, за допомогою якої досягається бурхливого виділення диму, яке можна було спостерегти. Крім звичайної печі, в якій спалюють бюлетені, в каплиці встановлена додаткова, у якій – спеціальний електричний пристрій. У нього вкладаються відповідні хімічні речовини.

 

Отець Ломбарді також розповів, що перед початком Конклаву мав змогу поспілкуватися з архиєпископом Ґеорґом Ґенсвайном, Префектом Папського Дому, який тепер перебуває з вислуженим Папою Бенедиктом XVI у Кастель Ґандольфо. Він розповів, що Бенедикт XVI слідкує за подіями у Ватикані за допомогою телевізійних трансляцій, та духовно єднається з кардиналами, присвячуючи багато часу молитві.

 

Джерело: Радіо Ватикан