//

Новий головний в’язничний капелан України

О.Віктор Яценко священик української православної Церкви,  був вибраний головою правління української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». Місія, утворена в 2001р. з ініціативи капеланів і керівництва кримінально-виконавчій служби,  є представництвом основної церкви України в справах релігійного служіння у в’язницях,  для координації діянь капеланів і співпраці з Державною пенітенціарної службою.


Від 2007 року головою правління місії протягом двох каденцій був представник римо-католицької церкви з м. Рівне отець Григорій Драус. Досягненням останніх років було проведення ряду професійних курсів для в’язничних священнослужителів з різних церков. Курси були проведені  Білоцерківським училищем підготовки персоналу кримінально-виконавчої служби. Більше як триста осіб отримало від голів в’язничної служби капеланські сертифікати. Капелани частіше змогли відвідувати в’язничні установи, а начальники всіх кримінально-виконавчих установ взяли участь в молитовному паломництві. 


Оскілки устав Місії не дозволяє продовження головування більше ніж на строки, було обрано нове керівництво Місії.


На засіданні управління, яке відбулося при кафедральному соборі святого Олександра в м. Києві головою Місії був обраний представник православної церкви, який окрім очолювання синодального відділу душпастирської опіки пенітенціарної системи, є настоятелем православної парафії при Верховній Раді Україні. О. Віктор прагне будувати в’язничне душпастирство згідно зі світовими стандартами з дотриманням прав діяльності  усіх конфесій. Досвід православної церкви, яка проводить душпастирство в усіх в’язницях України і пам’ятає про свої дореволюційні традиції, коли капелани були входили в склад персоналу, а реабілітація через духовне відродження було основною метою покарання.  Заступником голови був вибраний отець Григорій Драус та пастор Рустам Фатуляєв (п’ятидесятник), а секретарем - отець Константан Пантелей (УГКЦ).


Отець Григорій Драус передав єпитрахиль, який є символом служіння головного в’язничного капелана о. Віктору. На єпитрахилі є надпис «агапе», що означає «любов», якою має керуватись голова правління, координуючи роботу різних церков. О. Віктор після обрання зустрівся з єпископом Станіславом Широкорадюком та обговорив аспекти співпраці католицьких  та православних капеланів, він ставить за мету згуртувати православних капеланів світу за зразком католицьких капеланів. З 1950 року функціонує міжнародна комісія  католицького капеланства.

 

Наталя Дзівак