//

Нові єпископи для Центральноафриканської Республіки

У місті Бангі, Центральноафриканська Республіка, в неділю 22 липня, Префект Конгрегації Євангелізації народів, кардинал Фернардо Філоні, висвятив чотирьох Єпископів для Церкви цієї країни.
 


Проголошуючи проповідь для понад 1500 вірних, які зібралися на площі навпроти катедрального храму, кардинал, зокрема, сказав: «Центральноафриканська Церква засяє світлом Христа! Запрошую вас до оновленої місії: вибив час для її нового початку! Має розпочатися нова епоха!».
 


На Святій Літургії, яка тривала п’ять годин, були присутні усі єпископи Центральноафриканської Республіки, також крім президента асоціації Конференцій Єпископів Центральної Африки, прибули єпископи з Франції, Камеруну, Чаду, Гани. На богослужінні були присутні представники державної влади: президент країни, прем’єр міністр та мер міста Бангі.
 


Під час проповіді кардинал сказав: «Святіший Отець Бенедикт ХVІ дав вам 14 травня, на свято святого Апостола Матея, чотирьох нових пастирів. Бог дає вам їх, щоб пасти вас, провадити, щоб втамувати спрагу та голод ваших душ, щоб привести на тихі води. Бог дарує вам їх, щоб освячували через Святі Тайни, які через Святого Духа уприсутнюють Бога між нами».

Коментуючи тексти Святого Письма, які того дня читалися на Літургії, кардинал зазначив, що «Бог виконує свою обітницю, щоб бути пастирем для Свого покинутого народу, через родження Ісуса з Назарету, який є Добрим Пастирем. Євангеліє підкреслює одну з важливих рис цього Пастиря – співстраждання». На цій темі кардинал зупинився детальніше, підкреслюючи серед іншого, що «бути християнином – це ставати подібним до Христа, Який є іконою ніжності, милосердя та співстраждання Бога». Якщо це є цінним для кожного християнина, то, тим більше, це є цінним для того, хто покликаний бути єпископом.

Після довершення обряду єпископських свячень, кардинал Філоні підкреслив: «Ісус не зменшив посланництва, дорученого Своїм апостолам, лише до якогось одного виміру, але зробив їх проповідниками Євангелія, які випромінюють його силу в усіх напрямках. Отже, є очевидним, що ми, як Пастирі, мусимо бути причасними не тільки до того, щоб звіщати правду, але також, щоб звершувати жести співчуття, милосердя та любові».

Префект Конгрегації Євангелізації народів завершив проповідь зверненням до нових єпископів: «Ваша місія полягає в тому, щоб просвітити темряву нашого світу світлом Божого Слова через ваше свідчення та життя. В ім’я Господа закликаю вас відновити у вашому житті віру. Нехай же Сила Року Віри буде вам нагодою для зміцнення та поглиблення вашої віри на особистому та спільнотному рівні. Нехай вам допоможе посилити свідчення вашого милосердя та служіння суспільству».

 

Джерело: Радіо Ватикан